Chutnal chléb za socialismu opravdu lépe? Odpověď vyvolá obrovskou vlnu nostalgie!

Publikováno 25.06.2026
Autor:
Hashtagy článku: #ŽádnéNicNásNenapadlo
reklama
Rate this post

Vzpomínky na „poctivý“ chléb z dob socialismu se vracejí znovu a znovu: prý voněl, měl výraznou chuť a vydržel několik dní. Dnes je výběr obrovský, ale část lidí má pocit, že kvalita ustoupila ceně a rychlosti výroby. Byla tehdy chuť chleba opravdu lepší, nebo jen funguje nostalgie?

Proč si lidé pamatují „lepší“ chleba

Častým argumentem pamětníků je technologie výroby. V řadě pekáren se používala tradiční metoda vedení kvasu, označovaná jako třetí stupeň. Jejím cílem bylo zajistit dostatečné zakyselení těsta bez použití pekařského droždí. Právě to se podle zastánců tohoto postupu promítalo do výsledku: výraznější vůně, plnější chuť a také lepší trvanlivost.


Pokračujte ve čtení článku na další straně níže.



Rate this post
Autorský
článek



Co si o tom myslíte?
Diskuze