Advokátka Klára Slámová zachránila dítě z rozžhaveného auta. Otec jí za to vynadal

Advokátce a na krátkou dobu také poslankyni za ODS Kláře Long Slámové se povedl hrdinský čin. Díky své vnímavosti a rozhodnosti pomohla zachránit dítě z rozžhaveného auta.
zdroj: Facebook/Flickr
reklama
5/5 - (7 votes)

Klára, která v uzavřeném rozžhaveném autě uviděla plačící dítě, tento fakt neprodleně oznámila policistům, kteří stáli opodál. Ti následně začali celou situaci řešit.

"Právě jsem měla otřesný zážitek. Zaparkuju auto, sedím a připravuji se na jednání. Najednou vedle sebe slyším dětský pláč. Okamžitě vylítnu z auta a spatřím dítě zavřené ve vedle stojícím vozidle, okénko pootevřené cca 8 cm. Sáhnu dovnitř, tam výheň. Rozhlédnu se rychle kolem, vidím policejní auto," popisuje celou situaci na svém Facebooku.

"Během cca 3 minut nalezen "otec". Namísto toho, aby si posypal popel na hlavu a poděkoval, začíná na nás řvát a mně téměř vyhrožovat. Neskutečný, co je kolem zla a lhostejnosti," dodává advokátka, kterou zná česka veřejnost zejména kvůli tomu, že zastupovala Jiřího Kajínka nebo rodinu Moniky Kramné v soudním procesu s Petrem Kramným.

"Dobytek tvrdil, že měl v plánu se vrátit "za chvíli". Nevím, co je chvíle, ale to auto tu pořád stojí. I s tím pootevřeným okýnkem," dodala Slámová ještě hodinu po zveřejnění svého příspěvku.

Dítě může při vysokých teplotách zemřít v autě už po velmi krátkém čase. Odbornící uvádějí, že po pár minutách dochází k přehřátí organismu, po deseti až dvaceti dítě ztrácí vědomí a následně může dojít k selhání organismu.

Letos v Americe už se údaly dva případy, při kterých děti v autě vlivem vysokých teplot a nezodpovědnosti svých rodičů zemřely.

Stejně jako pro děti může být pobyt v uzavřeném rozpáleném autě fatální i pro pejsky. Dávejte pozor tedy i u nich.

reklama
Pokračujte ve čtení.
5/5 - (7 votes)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení