Bouřky opět zasáhnou Česko, meteorologové vydali výstrahu. Kde bude pršet nejintenzivněji?

Sobotní zatažené a deštivé počasí z Česka nevymizí a podobně by mělo být i v dalších dnech. Počasí pod mrakem s deštěm vydrží až do konce příštího týdne.
Hashtagy článku: #Bouřky #Česko #Počasí
zdroj: Foto: freepik.com/Koláž: bulwar.cz
reklama
3/5 - (2 votes)

Bouřky a intenzivní srážky

Experti na neděli předpovídají oblačnou oblohu s místními přeháňkami, přičemž na Moravě budou dešťové srážky značně intenzivní. K večeru se mohou v Česku objevit bouřky, které budou ojediněle i silné, doprovázené kroupami. Teploty během dne dosáhnou 19 až 23 stupňů Celsia.

Předpověď na další dny

Podobné počasí bude v Česku i v pondělí. Ráno bude polojasno s ojedinělými mlhami, ale postupně se obloha změní v oblačnou. Přes den se mohou objevit přeháňky a bouřky, zejména na Moravě. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 21 a 25 stupni Celsia.

V úterý bude obloha opět oblačná s ojedinělými přeháňkami. Od jihu se nebe postupně změní na zatažené a dešťové srážky zasáhnou většinu území. Nejvyšší denní teploty budou mezi 19 a 23 stupni Celsia, v severovýchodních Čechách až 26 stupňů.

Počasí zůstane v podobném duchu po celý zbytek týdne. Obloha bude většinou oblačná, místy se objeví dešťové přeháňky a ojediněle bouřky.

Výstraha ČHMÚ

Kvůli očekávaným bouřkám vyhlásil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) výstrahu pro celé Česko. Výstraha platí od nedělních odpoledních hodin a skončí o půlnoci.

Pokračujte ve čtení.
3/5 - (2 votes)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučené k přečtení