České celebrity se prozradily, jaký mají důchod. Žilková se rozbrečela, když zjistila výši své penze!


Hashtagy článku: #duchody
reklama
Rate this post

Výše důchodů herců a zpěváků asi většinu lidí překvapí. Někdo je s touto částkou spokojen, další ji naopak považují za směšnou. Mnoho umělců proto musí pracovat i v důchodu, protože penze k životu jim nestačí. Píše o tom CNN Prima NEWS s odkazem na web České důchody.

Veronika Žilková je v důchodu teprve nedávno a výše důchodu ji velmi zklamala. Stále ho nemá vypočítaný, ale říká, že je velmi malý.

 

Veronika Žilková / Zdroj: youtube.com

„Řekli mi, že bude mezi 6 a 7 tisíci, protože jsem herečka a vychází to z divadelního platu,“ uvedla Žilková s tím, že herci dostávají málo a v podobné situaci se ocitlo mnoho její kolegů.

Herečka přiznává, že se rozplakala, když se dozvěděla, jaký důchod bude dostávat. Do toho se totiž nezapočítávají její filmy, televize apod. Žilková prozradila, že během toho období nemusela platit sociální pojištění a to je důvod, proč penze bude tak nízká.

V podobné situaci je i bavič Jiří Krampol, který dle svých slov dostává směšný důchod. Tvrdí, že je to urážka všech seniorů. Herec dodává, pokud by dál nepracoval a žil pouze z důchodu, musel by se přestěhovat pod most.

 

Jiří Krampol / Zdroj: youtube.com

Krampol proto pracuje naplno dál, jelikož si během života nic nenašetřil.

Pouze z důchody by nevyžil ani herec dáber Jan Přeučil. Ten penzi pobírá již 20 let, ale stále pracuje. Tvrdí ale, že není logické, aby dál platil sociální pojištění.

 

Jan Přeučil / Zdroj: youtube.com

Přeučil říká, že by se vláda nad tím měla zamyslet a vyřešit otázku zdravotního a sociálního pojištění pro pracující důchodce.

Pokračujte ve čtení.
Rate this post
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučené k přečtení