ČS má Talent konečně nevyhrál zpěvák ani příběh! Překvapí vás kolik získal vítěz hlasů...

Je to poprvé od 2. série (od roku 2011), kdy o vítězství nerozhodl životní příběh soutěžícího a rovněž od této doby poprvé, kdy nevyhrál zpěvák! 3x hurá...
zdroj: Youtube, ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
reklama
5/5 - (9 votes)

Vítězem se staly cyklo-artistky Act 4 Slovakia, "alespoň" na 2. místě skončil zpěvák Daniel Vetrák, který dle slov moderátorů zaostal o 5000 hlasů a na 3. místě skončila kyrgyzstánská taneční skupina, pro kterou zmáčkli netradičně Zlatý bzučák oba moderátoři pořadu.

Je kupodivu, že ikdyž se show jmenuje Česko-Slovensko má Talent, tak ve finále byl pouze jediný Čech - kouzelník Tomasiano, zatímco zde byly 2 taneční skupiny z Kyrgyzstánu, které náš Talent navštěvují po vítězství svého krajana Ataie Omurzakova pravidelně. Je to však pouhé logické vyústění toho, že tuto sérii již nevysílala TV Prima. Ikdyž se TV JOJ snažila českým soutěžícím pomoci v tom, že diváci z České republiky mohli hlasovat rovněž na jejich webových stránkách, efekt se v konečném důsledku příliš nedostavil. Zajímavé bylo i to, že Tomasiano byl jediný, kterého porota vůbec ve vysílání nehodnotila.

Finálové výsledky opět s kontroverzemi

Ačkoliv je jistě pozitivem, že tuto talentovou soutěž konečně nevyhrál zpěvák, ale na výsluní se dostal i jiný druh talentu, tak se bohužel ani letos finále neobešlo bez jistých kontroverzí. Před vyhlášením konečného vítěze po reklamní pauze, kdy už všichni očekávali pouze konkrétni jméno, bylo divákům oznámeno, že se stala chyba se zobrazením správných hlasovacích údajů při rekapitulacích pro druhého Martina Vetráka.

zdroj: živé vysílání TV JOJ

A skutečně, v rekapitulacích se objevovalo u zpěváka namísto hlasovacího čísla z vystoupení (9958) číslo 9952, které však patřilo Tomasianovi. Černého Petra v podobě nepřízně grafické sekce pořadu, který se stará o tyto docela důležité informační titulky, odnesl nejen Martin Vetrák, ale také skupina Hrdza. Místo čísla 9955 se u nich zobrazovalo číslo 9950, které patřilo první vystupující Simoně Gádžikové. O tom, že taková věc velmi ovlivní výsledky hlasování není třeba ani mluvit. Štáb tohle vyřešil následně úplně novým hlasováním pro finálovou dvojici po dobu 5 minut. Jak moc tohle spravedlivě napravilo způsobené škody, je velmi diskutabilní.

Velice to připomíná konec 3. série, kdy byla až moc velká snaha o to, aby vítězem byl poprvé Slovák. Tehdy vyhrál naprosto šokujícím způsobem operní zpěvák Jozef Pávlusik, protože favorita Alexe Dowise z Čech označila Lucie Bíla za "vola" ještě před skončením hlasování s tím, že mu výhru nepřeje a tak hrubě ovlivnila konečné výsledky. Bylo to z důvodu, že snad i celosvětově naprosto bezprecedentní návrh produkce na rozdělení celkové výhry mezi všechny finalisty z pozice jasného favorita logicky odmítl. Letos to zase připomínalo velkou snahu o to, aby již počtvrté v řadě nevyhrál soutěž zpěvák, ať už to bylo častým podotýkaním porotce Jara Slávika, že si nepřeje zpěváka jako vítěze nebo kontroverzním průběhem finále konče.

Co je však zajímavým faktem je to, že druhé dodatečné hlasování skončilo poměrem hlasů 63,91% ku 36,09% pro vítěze. Pokud tedy informace moderátorů o tom, že vítěz vyhrál o 5000 hlasů nelžou, tak z toho matematicky vyplívá, že vítězovi stačilo na výhru pouhých 11 000 hlasů, přičemž druhý měl okolo 6000 hlasů.  Samozřejmě jedná se pouze o dílčí výsledky, ale počet hlasů z celého večera pravděpodobně velkých rozměrů rovněž nedosáhl (pro zajímavost, vítězka nejúspěšnější show u nás - první série Česko hledá Superstar - získala ve finále více než 2 300 000 hlasů).

Skupině Act 4 Slovakia jistě nahrálo i to, že jsou holky 4 a jako celek tak mají x-krát větší okruh rodiny a přátel, kteří hlasy zaručeně posílali v hojném počtu, což je při takových nízkých počtech znatelná výhoda oproti sólistovi Martinovi.

Každopádně i přese všechno jsou holky z Act 4 Slovakia příjemným a osvěžujícím vítězem této soutěže a zcela objektivně patřily mezi to nejlepší, co finále nabídlo. O to více to je potěšujícím faktem, že po minuloročním fiasku můžeme letošní finále zařadit opravdu mezi vůbec nejkvalitnější, protože tentokrát se porotě výběr nebývale vydařil.

Budete sledovat očekávanou další sérii, i když by byla vysíláná opět pouze na TV JOJ?

autor: c

reklama
Pokračujte ve čtení.
5/5 - (9 votes)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení