Definitivní konec světa za dveřmi? Vědci prý mají 3 jasné důkazy

Skutečný konec světa? Podle vědců nás už za necelý měsíc čeká další konec světa. Tomu, že vše skončí mají svědčit i události, které v posledních měsících naši Zemi postihli.
Hashtagy článku: #Šokující
zdroj: Youtube
reklama

Koncem listopadu zazněl v městě York zvuk historického rohu Gjallar, po kterém odbornící na severskou mytologii začali odpočítavat přesně 100 dní do konce světa. Předcházet mu má krutá zima. Je pravdou, že poslední dny se ochladilo brrr.

Dalším signálem mají být velké boje, které propuknou po celém světě. Vlk Skoll pohltí slunce a jeho bratr Hati zase měsíc, což způsobí, že z nebe zmiznou hvězdy a Země bude uvrhnuta do temnoty.

Vědci zaměřující se na severskou mytologii dokonce vypočítali přesné datum, které má nastat 22. února. V tento den vlk Fenrir zabije boha Odina.

Zemi postihnou zemětřesení, hladiny moří se zdvihnou, nastane potopa, obloha bude plná jedu a náš svět, jak ho známe, navždy zanikne.

Odbornice na severskou mytologii, Danielle Daglan, pro Mail Online uvedla, že konci dle této teorie nasvědčují nedávné události. Živým důkazem mají být přesně tyto:

1. Zmiznou všechny hranice

Legenda hovoří, že před koncem všechny existující hranice zaniknou. Rozpadávající se hranice by se dali podle Daglan přirovnat k "k období internetu, kdy můžeme...

Pokračování článku na další stránce

[nextpage]

1. Zmiznou všechny hranice

Legenda hovoří, že před koncem všechny existující hranice zaniknou. Rozpadávající se hranice by se dali podle Daglan přirovnat k "k období internetu, kdy můžeme díky rozšiřování sociálních sítí komunikovat s milióny lidmi po celém světe současně a bez omezení."

zdroj: Archív
zdroj: facebook

2. Stoletá zima

Legenda též praví, že apokalypse bude předcházet velká zima. Někteří meteorologové nás před nedávnem informovali o tom, že nás čeká nejmrazivější zima za posledních 100 let. "Objevili se i předpovědi, že na Zemi míří malá doba ledová, což má být způsobené poklesem erupční činnosti na Slunci," řekla Daglan.

zdroj: Flickr, akzidenzsetzer
zdroj: Flickr, akzidenzsetzer

3. Obří ryby na pláži

Dalším z důkazů mají být dvě obří ryby, které před pár měsíci objevili na pláži v...

Pokračování článku na další stránce

[nextpage]

3. Obří ryby na pláži

Dalším z důkazů mají být dvě obří ryby, které před pár měsíci objevili na pláži v Kalifornii. Daglan se domnívá, že by mohllo jít o mořského hada Jormunganda, který se měl podle legendy před apokalypsou osvobodit a vynořit z oceánu. Někteří vědci zase tvrdí, že ryby přišly na břeh umřít, protože byly v "nouzi".

velka ryba
zdroj: Youtube

Doufejme tedy jen v jedíné a to, že i tento konec světa "dopadne" stejně jako například ten nejslavnější z poslední doby, který předpovídali Mayové na 21.12.2012.

reklama
Skóre: 4 (80%) hlasováno 13x
Autorský
článek
Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení