Děvče, které porazilo rakovinu kostí, zažilo šikanu od spolužáka kvůli svým jizvám: Její maminka sdílela příběh na sociálních sítích


Hashtagy článku: #ŽádnéNicNásNenapadlo
zdroj: foto: facebook.com/ koláž: bulwar.cz
reklama
Rate this post

Příběh malé hrdinky, která zvítězila nad rakovinou, ale musela čelit ještě jedné výzvě, se stal skutečnou senzací na sociálních sítích. Dívka, která si prošla náročnou léčbou rakoviny kostí, najednou čelila další překážce – neporozumění a šikaně od svých vrstevníků. Přestože její boj s nemocí skončil úspěchem, nebylo jednoduché se vrátit zpět do běžného života.

reklama

Dívčina maminka Michelle Russell se rozhodla sdílet jejich rodinný příběh, aby ukázala, jak náročná cesta to byla. „Když mé dceři diagnostikovali Ewingsův sarkom, byla to jedna z nejhorších zpráv, kterou jsem kdy slyšela. Byla tak malá, teprve čtyři roky,“ svěřila se Michelle. Ewingsův sarkom je vzácná a velmi agresivní forma rakoviny kostí, která si vyžaduje náročnou léčbu. Pro jejich rodinu začal nekonečný koloběh nemocničních návštěv, operací a nesnesitelných chvil nejistoty.

Dívka prošla 17 koly chemoterapie, několik operací jí navždy změnilo tělo. Lékaři museli odstranit část žeber, míšní obal a spojit její páteř, což jí na těle zanechalo výrazné jizvy. Tyto jizvy však byly pro Michelle symbolem vítězství a vytrvalosti, které její dcera prokázala.

foto: facebook.com

Když se však dívka po remisi vrátila zpět do školy a k běžným aktivitám, její jizvy se staly terčem posměšků. Ve věku jedenácti let, na letním táboře, jí spolužák řekl, že její jizvy vypadají „strašidelně“ a neměla by nosit oblečení, které je odhaluje. Tento moment zanechal hlubokou ránu nejen na dívčině srdci, ale i na její mamince. "Když jsem slyšela, co jí spolužák řekl, bylo mi jí líto. Ale věděla jsem, že musím najít způsob, jak jí dodat odvahu," svěřila se Michelle.

Michelle dceru povzbudila slovy, že jizvy jsou naopak důkazem její odvahy a síly. „Tvoje jizvy jsou nádherné,“ řekla jí. Přesto dívka cítila nejistotu a přála si být „normální“, bez těchto viditelných stop na svém těle. „Přeji si jen být jako ostatní děti,“ řekla jednou své mamince.

foto: facebook.com

Přesto Michelle nevzdávala snahu dceru povzbudit. Věřila, že tento příběh může inspirovat i další děti, které si prošly podobnými těžkostmi. „Tím, že budeš hrdá na své jizvy, ukážeš ostatním, že je v pořádku být jiný. Tvůj příběh může pomoci mnoha lidem,“ povzbuzovala svou dceru. A skutečně, postupně se jí podařilo dívce dodat odvahu.

Jedním z klíčových momentů bylo focení, které Michelle uspořádala s pomocí své kamarádky fotografky. Dívka se nechala vyfotografovat, hrdá na své tělo a na svou sílu, která ji zachránila. „Chci, aby každý, kdo má na těle jizvy, věděl, že jsou nádherné. Vyprávějí váš příběh, váš boj a vaši statečnost,“ prohlásila Michelle poté, co snímky zveřejnila na internetu. Tyto fotografie se staly virálními a inspirovaly mnoho lidí po celém světě.

foto: facebook.com

Tento příběh znovu připomněl, že jizvy nejsou symbolem slabosti, ale důkazem překonání neuvěřitelných překážek. Michelle věří, že je důležité učit děti, že skutečná krása nespočívá v dokonalosti, ale v síle, odvaze a schopnosti přijmout sebe sama se všemi nedokonalostmi. „Musíme učit naše děti, že je v pořádku být jiný. Každá jizva, ať už fyzická nebo duševní, nese svůj příběh a stojí za to ji přijmout,“ dodává Michelle.

foto: facebook.com

Tento inspirující příběh zároveň ukazuje, jak důležitá je podpora a otevřenost společnosti vůči těm, kteří nesou následky vážných nemocí. Psychologové zdůrazňují, že akceptace ze strany okolí a podpora rodiny a přátel jsou klíčové pro to, aby si tito jedinci mohli vybudovat zdravé sebevědomí. Příběh této dívky je tedy nejen o boji s rakovinou, ale také o přijetí sebe sama a o důležitosti porozumění a podpory od ostatních.

Pokračujte ve čtení.

VRÁTIT SE NA PRVNÍ STRANU

Rate this post
Autorský
článek



Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučené k přečtení