Diesel je pokrokový. V reklamě na rifle má muže, který se přemění v transgender ženu a potom v jeptišku

Společnost Diesel je očividně dost pokroková, protože v jejich novém reklamním spotu se objevuje příběh o muži, který si změní pohlaví na ženu a následně se z ní stane jeptiška, což by se dalo nazvat i jako moderní pohádka roku 2020.
zdroj: Youtube, DIESEL
reklama

Italská módní značka Diesel, která byla založena roku 1978, se nejvíce proslavila svými riflemi. I v Česku najdete mnoho lidí, kteří si tuto značku oblíbili.

Příběh nové reklamy, která odkazuje na tzv. duhový měsíc, pojednává o muži, který se postupně pomocí hormonů, depilace vousů a dalšího proměňuje v ženu Francescu. Postava Francescy je ovšem skutečně spokojená až tehdy, kdy se z ní stane jeptiška v klášteře.

Autorem provokativní reklamy je Francois Rousselet, který se podílel také na projektech s firmami Stella Artois nebo Nike. Během "LGBT Pride Month" se poté mnohé značky předhánějí ve své toleranci k různým pohlavím.

Je však otázkou, zda je skutečně Diesel natolik progresivní, nebo se jedná pouze o kontroverzní marketing s cílem vzbudit emoce, což se mimo jiné Dieselu dokonale povedlo.

Podívejte nyní na celý spot na videu.

Jaký na to máte názor? Napište nám jej dole do diskuze.

reklama
Skóre: 5 (100%) hlasováno 1x
Autorský
článek
Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení