Diesel je pokrokový. V reklamě na rifle má muže, který se přemění v transgender ženu a potom v jeptišku

Společnost Diesel je očividně dost pokroková, protože v jejich novém reklamním spotu se objevuje příběh o muži, který si změní pohlaví na ženu a následně se z ní stane jeptiška, což by se dalo nazvat i jako moderní pohádka roku 2020.
zdroj: Youtube, DIESEL
reklama
5/5 - (1 vote)

Italská módní značka Diesel, která byla založena roku 1978, se nejvíce proslavila svými riflemi. I v Česku najdete mnoho lidí, kteří si tuto značku oblíbili.

Příběh nové reklamy, která odkazuje na tzv. duhový měsíc, pojednává o muži, který se postupně pomocí hormonů, depilace vousů a dalšího proměňuje v ženu Francescu. Postava Francescy je ovšem skutečně spokojená až tehdy, kdy se z ní stane jeptiška v klášteře.

Autorem provokativní reklamy je Francois Rousselet, který se podílel také na projektech s firmami Stella Artois nebo Nike. Během "LGBT Pride Month" se poté mnohé značky předhánějí ve své toleranci k různým pohlavím.

Je však otázkou, zda je skutečně Diesel natolik progresivní, nebo se jedná pouze o kontroverzní marketing s cílem vzbudit emoce, což se mimo jiné Dieselu dokonale povedlo.

Podívejte nyní na celý spot na videu.

Jaký na to máte názor? Napište nám jej dole do diskuze.

reklama
Pokračujte ve čtení.
5/5 - (1 vote)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení