Dívka (14 let) se málo bránila. A tak podle prokurátora znásilnění není znásilnění

S poněkud překvapivým výkladem práva přišli soudní prokurátoři ve španělském měste Manresa. Šestice mužů podle nich neznásilnila 14letou dívku, protože se dívka nedostatečně bránila.
Hashtagy článku: #Španělsko
zdroj: Pixabay
reklama

Podle soudních prokutárotů se tedy šestice pachatelů nedopustila znásilnění, ale "pouze" zneužití. Důvodem je, že dívka byla opilá a nebránila se.

Incident se odehrál v roce 2016 v opuštěné továrně. S mladou dívkou se zde vystřídalo 6 mužů, sedmý se pouze díval. Jeden z mužů měl nejprve dívku odvléci na místo, tam ji zneužít a poté přizvat kamarády, aby udělali to samé, přičemž každý měl mít na čin 15 minut.

Divájícímu muži hrozí za neposkytnutí pomoci 18 měsíců vězení. Zbylým účastníkům v případě zneužití oběti hrozí odnětí svobody až na 12 let.

Zarážející je však důvod, na kterém stojí rozhodnutí prokurátorů nestíhat trestný čin jako znásilnění. Dívka totiž neřekla jasné NE, že se stykem se 6 muži nesouhlásí. Není však příliš divu, že tak neučinila, když byla na mol opilá.

Rodina dívky s tímto výkladem v žádném případě nesouhlásí a žádá odsouzení mužů za znásilnění, kde hrozí vyšší trestní sazby ve výši 15 až 20 let.

Soudní spor bude pokračovat v dalších týdnech, kdy bude vypovídat sama poškozená a její kamarádky, se kterými tu noc byla. Je tedy možné, že soud po těchto výpovědích trestný čin ještě překvalifikuje.

reklama
Skóre: 5 (100%) hlasováno 4x
Autorský
článek
Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení