Dívku (12 let) nasálo dovnitř čerpadlo hotelového bazénu. Teď bojuje o život

Poklidná dovolená s rodiči v tureckém letovisku se proměnila v boj o holý život. Mladou dívku (12 let) zde nasálo čerpadlo hotelového bazénu.
zdroj: Pixabay
reklama
4.4/5 - (7 votes)

Dvanáctiletá Alisa z Ruska si spokojeně užívala dovolené se svými rodiči v oblíbeném tureckém Bodrumu až do okamžiku, kdy se rozhodla zaplavat si v hotelovém bazénu, ve kterém byli s rodinou ubytovaní.

Během plavání v bazénu totiž došlo k tomu, že ji bazénové čerpadlo vcuclo ruku dovnitř a dívka tak zůstala v bazénu uvězněna.

Díky tomuto incidentu zůstala několik minut ponořená pod vodou, behěm kterých se její otec s dalšími sedmi hotelovými hosty snažili všemožnými prostředky čerpadlo vyřadit z provozu.

Jakmile se jim konečně podařilo Alisu vysvobodit ven a dostat ji na pevninu, dívka měla pořád na ruce kus čerpacího zařízení, což ukazuje, že vyprostit ji odtud nebylo vůbec snadné.

Následně byla převezena do nemocnice.

Při převozu do nemocnice se dívce zastavilo srdce, ale doktorům se ho podařilo vzápětí opět nahodit. Srdce se jí zastavilo celkem ještě 4x, pokaždé byli doktoři naštěstí úspěšní.

Dívka je nyní v kómatu a dostává se jí intezivní péče. Doktoři však bohužel mají podezření na poškození mozku.

Bohužel se nejedná o ojedinělý případ, kdy bazénové čerpadlo nasálo dítě. Většinou za podobný incident mohou nedostatečná bezpečnostní opatření bazénu. V tomto případě však příčina doposud známá není.

 

reklama
Pokračujte ve čtení.
4.4/5 - (7 votes)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení