Iva Janžurová slaví krásných 83 let, bohužel se smutkem: Prozradila, proč to pro ni není radostný den

Jak si udržet šťávu ve vztahu po třinácti letech a třech dětech? Ornella Koktová ukazuje, že romantika a překvapení jsou klíčem k úspěchu. Její nedávný výlet s manželem Josefem do Budapešti byl plný vášně a nečekaných momentů.
Hashtagy článku: #Janžurová
zdroj: Foto: youtube.com/Koláž: bulwar.cz
reklama
2/5 - (1 vote)

Legendární herečka Iva Janžurová, jedna z nejuznávanějších osobností českého filmového průmyslu, oslavila 19. května své 83. narozeniny. Avšak tato významná událost není pro ni radostnou příležitostí. Naopak, již dvanáct dlouhých let nese na svém srdci nesmírnou tíhu ztráty. Po smrti svého životního partnera Stanislava Remundy se pro ni tento den stal spíše trpkou připomínkou smutku a osamělosti.

Iva Janžurová sdílela s Remundou nerozlučné pouto, jejich vzájemná láska byla hluboká a nepopsatelná. Jak nazývala svého milovaného Slávečka, zdrcující ránu pro ni znamenala jeho nenadálá smrt před dvanácti lety. Odešel z tohoto světa pouhé dva dny po jejích 71. narozeninách, ve věku 84 let, a zanechal po sobě velké prázdno, které se dodnes nepodařilo zacelit.

Foto: youtube.com

Od té doby se s ní vleče stín smutku a radost z běžných věcí se vytratila. Proslavená herečka se musela naučit žít s bolestí ztráty, která se stala nepřetržitou společnicí jejího každodenního života. Narozeniny, které by jindy slavila s radostí a oslavou, se pro ni staly pouhým připomenutím dne, kdy ji opustil člověk, který jí byl nejblíže na světě.

Je zajímavé se zamyslet nad osudem, který způsobil, že se jejich cesty spojily právě v době, kdy byli oba vázáni manželskými svazky. Stanislav byl tehdy ženatý s herečkou Blankou Vikusovou a Iva sama byla provdaná za kameramana Jana Eisnera. Osud však měl jiné plány a nakonec spojil srdce Ivy a Stanislava. I když se nikdy oficiálně nevzali, jejich vztah jim přinesl dvě krásné dcery a dlouhé roky lásky a porozumění.

Foto: youtube.com

Iva Janžurová si stále zachovává svou krásu a eleganci, ale v jejích očích můžeme spatřit stopy po bolesti, kterou nosí ve svém nitru. S každým rokem, který ubíhá, se zdá být smutek ještě hlubší a bolest ztráty nepřekonatelnější. Přesto si zaslouží uctění a obdiv za své nesmírné herecké umění a sílu, se kterou dokáže stát tváří v tvář životním výzvám.

A tak i v tyto dny, kdy dovršila 83. narozeniny, vzpomeňme na Ivu Janžurovou s respektem a úctou. Její životní příběh je zářivým příkladem síly a odhodlání, které nám může sloužit jako inspirace a povzbuzení. Ivo Janžurová, vaše jméno zůstane v srdcích mnoha lidí navěky živé a vaše dílo bude trvat až do konce věků. Vzpomeňme na ni s láskou a vděčností za to, že nám přinesla tolik krásných okamžiků a emocí prostřednictvím svého umění.

Pokračujte ve čtení.
2/5 - (1 vote)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučené k přečtení