Judo u Městské policie! Strážnici svalili agresivním způsobem muže na zem, sami však chybovali

Tahle scénka vypadá trochu jak z akčního filmu. Do role agentů s "povolením zabíjet" se ovšem tentokrát až moc vžili strážníci městské policie v Praze.
Hashtagy článku: #CZ/SK #Šokující #Video
zdroj: Youtube 2x
reklama
5/5 - (1 vote)

Vše se shodou okolností událo 28. října na Staroměstském náměstí, těsně před chystanou anti-Zeman estrádou, u jednoho z petičních stánků.

Strážnici prošetřovali (kvůli blíže nespecifikovanému údajnému přestupku) majitele stánku, který celou věc odmítl řešit na místě, strážník tedy záležitost v klidu uzavřel s tím, že to bude řešit správní orgán.

Do toho se ovšem vložil druhý muž, novinář a údajně kamarád prošetřovaného, chtěl se strážníků zeptat na celou situaci jako zástupce tisku. Ti jej však trochu vyhroceně vyzvali ihned k prokázání totožnosti kvůli podání vysvětlení, to ale odmítl. Po několika minutách dohadování se začaly dít věci, které vídáváme běžně v akčních filmech...

Zejména strážník, zřejmě běžně znuděný pouhým papírováním, byl při chuti. Tento sváteční den si okořenil zákrokem skoro jako v podání zlatého olympijského vítěze Lukáše Krpálka, kdy složil inkriminovaného muže, ovšem místo na tatami, přímo na dlažbu.

Strážnici se však dopustili několika chyb, a to zejména těchto:

  1. chtěli po muži podání vysvětlení, ale nepoučili ho dle zákona o jeho právech - například právu nevypovídat
  2. dlouhou dobu má strážník vyplněný protokol lícem nahoru, kdy může každý vidět po celou dobu citlivé udajé prošetřovaného (ve videu zamazané) - mohlo tak snadno dojít k porušení zákona o ochraně osobních údajů
  3. dalo by se jistě hovořit i o nepřiměřeném zákroku, kdy zpacifikovaný muž vystupoval spíše z pozice svědka než nějakého pachatele

Jaký na to máte názor vy? Myslíte, že si muž měl ušetřit zbytečné trable prokázáním totožnosti nebo to vidíte z druhé strany tak, že strážníci opravdu tuto situaci nepřiměřeně přehnali?

reklama
Pokračujte ve čtení.
5/5 - (1 vote)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení