Během pobytu v nemocnici jsem přemýšlela o Ryanově lžích. Když jsem se vrátila domů, konfrontovala jsem ho. Přiznal, že místo aby mi pomohl, zůstal v práci, protože nechtěl čelit domácím povinnostem. Jeho sobeckost a nezodpovědnost mě přiměly přehodnotit náš vztah. Po dlouhých úvahách jsem se rozhodla pro rozvod, protože jsem si uvědomila, že potřebuji partnera, na kterého se mohu spolehnout, zvláště v těžkých chvílích.
Podobné příběhy nejsou v historii ojedinělé. Například v 19. století byly ženy často závislé na podpoře svých manželů během nemocí, protože zdravotní péče byla omezená a role žen v domácnosti byla výrazně odlišná od dnešní doby. V současné době se očekává, že partneři budou rovnocenní a budou si vzájemně pomáhat, což odráží změny v genderových rolích a očekáváních ve společnosti.
Podle studie z roku 2023 provedené Institutem pro rodinná studia, 68 % žen uvádí, že emocionální podpora od partnera je klíčová pro jejich spokojenost ve vztahu. Odborníci na vztahy zdůrazňují, že důvěra a spolehlivost jsou základními pilíři zdravého partnerství. V případech, kdy jeden z partnerů opakovaně selhává v poskytování podpory, může dojít k vážnému narušení vztahu a v konečném důsledku k jeho rozpadu.