Matematička vyřešila náročný příklad, se kterým si mnoho lidí na internetu nevědělo rady

Na první pohled jednoduchý příklad, ale pokud se ho pokusíte vypočítat, narazíte na zádrhel. Lidé po celém světě si s ním lámali hlavu, ale nedokázali se shodnout na správném řešení.
zdroj: Twitter
reklama
3.4/5 - (42 votes)

Na konci července zveřejnil na Twitteru jeden z uživatelů příklad 8÷2(2+2)=?, následně ostatní vyzval, aby jej pomohli vyřešit. Příklad má v současnosti více než 20 000 reakcí od lidí z celého světa.

Tento příklad tak potrápil opravdu mnoho hlav. Lidé uváděli ve srovnatelném počtu výsledky 1 nebo 16.

Jaké je tedy opravdové řešení?

Příspěvek uživatele na Twitteru:

Řešení příkladu se vzhledem k internetové popularitě rozhodla rozlousknout zkušená matematička Hannah z University College London. Zkraje zpochybnila jeho samotný zápis, který vzbuzuje nejasnosti.

Následně se ho však pokusila vypočítat...

Pokračování článku na další stránce

[nextpage]

Matematička následně začala počítat. Při součtu 2 + 2 v závorce vyjde číslo 4. Následně však nastává oříšek, zda postupovat jako 8 ÷ (2 × 4) = 1 nebo (8 ÷ 2) × 4 = 16. Z toho by se mohlo jevit, že výsledky 1 a 16 jsou oba dva správné, ale tak to není.

zdroj: Twitter

Řešení je však nakonec celkem jasné a prosté. "Správný není ani jeden z výsledků, protože jde o špatně napsaný příklad," uvedla definitivně na pravou míru matematička všem lidem, kteří si nad příkladem lámali hlavu.

Pokud jste si příklad vyzkoušeli spočítat a vyšlo vám 1 nebo 16, tak jste v podstatě počítali správně, ale zároveň nesprávně, protože příklad je špatně napsaný v samém zadání.

reklama
Pokračujte ve čtení.
3.4/5 - (42 votes)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení