Muž kvůli koronaviru nakupoval v plynové masce. Pak pod tíhou nákupu spadl z mopedu

Narůstající obavy z nákazy koronavirem záchvatily velkou část Evropy zejména po tom, co začal v posledních dnech raketově růst počet nakažených lidí v Itálii. V samotné Itálii, ale i v dalších zemích, začala následně mezi lidmi vznikat panika. Symbolem této paniky se nyní stal muž, který vyrazil v Rakousku nakoupit do supermarketu v plynové masce.
Hashtagy článku: #Koronavirus #Rakousko
zdroj: Twitter
reklama

Rakousko hlásí zatím tři potvrzené případy nákazy wuhanským koronavirem. Jednoho muže to natolik znejistilo, že si vyjel do místního supermarketu, vybaven plynovou maskou na obličeji, nakoupit zásoby. Množství zásob bylo takové, že by vydrželo i na několik měsíců.

Plynovou masku zvolil zřejmě proto, protože roušky a respirátory byly v mnoha zemích včetně naší vykoupeny už na konci ledna. Najdou se však případy, kdy někteří podnikavci nyní prodávají několik kusů respirátorů i za 3000 kč, i když běžná cena respirátorů nejvyšší třídy je maximálně pár stovek. Roušky jsou poté prodávány zhruba za desetinásobek běžné ceny, ty vás však před nákazou koronavirem neochrání.

Fotka se rozšířila rychleji než koronavirus

Ostatní, kteří muže v plynové masce u pokladny uviděli, jej vyfotili a poslali pár přátelům pro pobavení. Nebyl by to však internet, kdyby se tato vtipná fotka nerozšířila ještě rychlejším tempem než samotný koronavirus.

zdroj: Twitter

Autor fotografie popsal, že muž vypadal jako "křeček" a choval se dost hekticky. "Měl na sobě dokonce i gumové rukavice, které si nasazoval, když manipuloval s potravinami," dodal.

Podle svědků si muž kromě trvanlivých potravin nakoupil i výbavu toaletního papíru a také notnou zásobu brambůrek.

To ovšem nebylo vše, stejného muže poté zachytili i na video při jeho odjezdu, kdy se snažil všechny zásoby odvézt na malém mopedu. Pod tíhou nákupu z mopedu spadl.

reklama
Skóre: 5 (100%) hlasováno 6x
Autorský
článek
Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení