Na koho ideálně svést své chyby a životní neúspěchy? Zde je několik možností

Naše základna neúspěšných lidí se v poslední době výrazně rozšířila, pro některé je však stále obtížné najít někoho, na koho mohou svést své vlastní chyby a neúspěchy. Pojďme si tedy představit několik možností.
zdroj: Pixabay
reklama
4.8/5 - (5 votes)

Soused, který se má lépe

Zadek si vozí v BMW, v kapse nosí poslední iPhone a 3x do roku léta k moři.

Ano, řeč je opět o vašem úspěšnějším a bohatším sousedovi. Ten vejtaha musí mít prostě vždycky všechno lepší než vy.

Svou frustraci z této skutečnosti řešíte vysedáváním v hospodě s lidmi, kteří jsou na tom podobně nebo ještě hůře než vy, což vám dodává dobrý pocit.

Navíc si zde na svého souseda, který podniká, můžete postěžovat, protože jako každý podnikatel určitě krade a díky tomu nezbývá více peněz pro nás obyčejné lidi.

Banky a exekutoři

Zloději z řad bank a exekutorů nás denodenně obírají o poctivě vydělané peníze. Všechno se děje zcela legálně a nikdo s tím nic neudělá! Ani spasitel Babiš.

Je totiž naprosto neočekávatelné, že když vám někdo půjčí peníze, tak ten někdo je bude chtít zpátky. A k tomu se zlodějskými úroky!

Banky a jiné půjčkové společnosti jsou tedy pro nás největším zločincem. Provinily se tím, že chtějí zpátky peníze, které někomu půjčily.

A k tomu ti exekutoři, ale to bude na celý další článek...

Uprchlíci

Většinu svého volného času trávíte v hospodě, kde tohle téma dominuje. Žijete od výplaty k výplatě, co nepoberou alimenty, splátky a další zbytečné poplatky, tak necháte zde. Pivo drahé, peníze nejsou a do toho ti uprchlící, co si přijdou někde ze Sýrie a dostanou 30 000 kč (to sice není vůbec pravda, ale mohla by být).

Od státu dostanete na dávkách almužnu, nemáte pořádně ani každý den na to pivo, máslo jste neviděli v lednici půl roku a nějací uprchlící dostanou zadarmo tolik peněz?

To chce něco na uklidnění! Narvete tedy v hospodě do jukeboxu poslední drobné a pustíte si oblíbenou píseň od Ortelu.

EU

Jako obyčejní lidé nemáme rádi diktáty. Kromě toho z češtiny, nemáme rádi ani diktát z Bruselu. To je samé, že pomazánkové máslo se nemůže jmenovat pomazánkové máslo, Tuzemák zase nemůže být rum a mohli bychom pokračovat.

Do toho nám pořád nutí ty uprchlíky. Ne, tady je to jasné, za všechno zlé může Evropská unie.

Ovšem ještě je tu...

Kalousek

Kdo jiný by mohl být pomyslnou třešničkou na dortu v tomto seznamu než Miroslav Kalousek? Kalousek je univerzální volba, veřejný nepřítel číslo 1, na kterého lze svést vše. Od rozprodané země, zavedení exekutorské mafie až po drahé cigarety.

On byl přeci ten ministr financí, který zavedl první 3 dny neplacené nemocenské a tak musíme častěji do práce, než by se nám chtělo.

Jo, a kdyby vám zazvonil na zvonek exekutor, tak to není vaše vina - za to může Kalousek!

reklama
Pokračujte ve čtení.
Jedná se o satirický článek ze speciální rubriky Život Neúspěšných, je plný polopravd a má za úkol pobavit.
4.8/5 - (5 votes)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení