Nádech nostalgie, který vás nenechá chladnými: Nadšenci natáčí film podle slavné české hry MAFIA! Podívejte na první trailery...

Hra Mafia bývá často označována za nejlepší českou hru vůbec, my se nebojíme tvrdit to, že se řadí mezi nejlepší i ve světovém měřítku.
Hashtagy článku: #CZ/SK
zdroj: Vimeo/mafia.4fan.cz
reklama

Jedná se o hru, kterou hrál téměř každý a ne jednou! Hra vyšla již v roce 2002, kdy předběhla svou dobu - ať už naprosto skvělým příběhem, žijícím městem, postavami, detaily, či dobovým soundtrackem - pomyslnnou třešničkou na dortu byl dabing s geniálními hláškami v čele s Markem Vašutem a Petrem Rychlým.

Je to naprosto až neúctihodné, že se námětu téhle skvělé hry nechopilo nějaké větší filmové studio, ať již domácí nebo zahraniční. Vše musela započít až parta nadšenců, která se rozhodla pro fanoušky této hry natočit amatérský film.

Mafia the Movie se začala natáčet v roce 2010, nyní po více než 6 letech tvrdé práce zbýva zhruba 10% k dokončení. Ačkoliv mají oficiální požehnání od Daniela Vávry, který je autorem scénáře původní hry, vlastník licence, společnost Take2 jim oficiální souhlas bohužel nedala. Tvůrci tak byli nuceni přepracovat scénář, změnit jména postav a některé dialogy tak, aby to neodporovalo autorskému zákonu.

zdroj: mafia.4fan.cz

Některé scény zde vyvolávají vyloženě nostalgii...

Jaký bude tedy konkrétní děj filmu? Přečtěte si popis:

"Děj filmu se odehrává v letech 1930 - 1938 ve fiktivním americkém městě a vypráví příběh mladého muže Timmyho, kterému se shodou okolností povede zachránit krk dvěma mafiánským pistolníkům. Po prvotním zaváhání přijímá nabídku stát se členem jejich mafiánského gangu. Sledujeme jeho cestu mafiánskou hierarchií od prostého řidiče po jednoho z nejváženějších členů rodiny. Jak už to tak v životě bývá, vždy se nakonec něco pokazí a Timmy je nucen se obrátit pro pomoc na policii, proti které celá leta bojoval. Rozhodne se mu detektiv Freeman po vyslechnutí celého životního příběhu pomoci? (zdroj: mafia.4fan.cz)"

Jména jsou sice odlišná, ale nevyvolává to ve vás i tak jistý pocit nostalgie? Těšíte se?

Autoři rovněž vydali již několik svých trailerů, na které se můžete podívat přímo zde...

autor: c

Pokračování článku na další stránce

reklama
Ohodnoťte článek
Autorský
článek
Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Čtěte dál...