Nové informace o stavu Jiřího Krampola: Chřadne připoutaný na lůžko. Nastaly nečekané komplikace

Herec Jiří Krampol, známý svou aktivitou a energií, nyní čelí těžkým chvílím v nemocnici. Kvůli zdravotním komplikacím se ocitl v nemocničním prostředí, které mu přináší izolaci a smutek. Jak se vyrovnává se současnou situací a jaké jsou jeho plány do budoucna?
Hashtagy článku: #Jiří Krampol #Nemoc
zdroj: Foto: youtube.com/Koláž: bulwar.cz
reklama
5/5 - (1 vote)

Jiří Krampol je v nemocnici nešťastný a chřadne

Herec Jiří Krampol (85) byl vždy známý svou aktivitou a vitalitou. Proto je pro něj současná situace, kdy kvůli zdravotním problémům musí neustále ležet na nemocničním lůžku, velmi náročná. V rozhovoru pro web Aha! přiznal, že se chce přestěhovat do pečovatelského domova, protože nemocniční prostředí a izolace mu způsobují psychické utrpení. „Dny jsou hodně dlouhé a vlečou se,“ řekl.

Izolace a těžké chvíle v nemocnici

Kvůli zdravotním komplikacím musel Jiří Krampol zůstat nastálo v nemocnici. Pro herce, který je zvyklý na publikum a sociální interakce, je nemocniční prostředí a izolace velmi těžká. „Můžu vám říct, že mám už pocit, že mi šíbne. Ten stereotyp v nemocnici je strašný. Den je tu nekonečný. Sem tam přijde návštěva, což jsem vděčný, televizi si tu pouští jiní a vypíná se v devět,“ řekl Krampol pro eXtra.cz.

Foto: youtube.com

Četba jako únik

Na nemocničním lůžku se Jiří Krampol nejvíce věnuje četbě. „Na Františku jsem již přelouskal pět děl Ericha Maria Remarqua, knihy Charlese Bukowskiho a další díla,“ prozradil smutně pro Aha!. Četba mu pomáhá alespoň částečně uniknout z nekonečného stereotypu nemocničního prostředí.

Plány na přesun do pečovatelského domova

Jiří Krampol by se nejraději přestěhoval do blízkého sociálního zařízení, které se nachází stejně jako Nemocnice Na Františku na Praze 1. „Jsem exhiba, potřebuju publikum,“ nechal se slyšet. „Čekám, až se vyřídí papíry, jde to bohužel pomalu. Ale jinak je mi dobře,“ doplnil ještě Krampol.

Podpora exmanželky

Pomoc a podporu nachází Jiří Krampol také u své bývalé ženy, Martu Krampolové (63). „Musí to schválit mnoho institucí, sejít se hodně komisí, je kolem toho zkrátka dost papírování. Dopředu se ovšem mírně posunujeme,“ přiznala. Proces přesunu do pečovatelského domova je zdlouhavý, ale Krampol a jeho bývalá žena doufají, že brzy bude moci změnit prostředí a najít tak větší klid a pohodu.

Jiří Krampol, který byl vždy známý svým elánem a energií, nyní čelí jedné z nejtěžších zkoušek svého života. Izolace a stereotyp nemocničního prostředí jsou pro něj velmi těžké, ale díky podpoře svých blízkých a lásce ke čtení se snaží tyto těžké chvíle překonat. Doufáme, že se mu brzy podaří najít nové a příjemnější prostředí, kde bude moci trávit své dny s větším klidem a spokojeností.

Pokračujte ve čtení.
5/5 - (1 vote)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučené k přečtení