Následovala metla EP Griffitha patentovaná v Anglii v roce 1857. Další ručně točený rotační šlehač vajec patentovali JF a EP Monroe v roce 1859 v USA.
Jejich patent na šlehač vajec byl jedním z prvních koupených společností Dover Stamping Company, jejíž šlehače vajec Dover se staly klasickou americkou značkou. Termín „šlehač Dover“ se běžně používal v únoru 1929, jak je vidět v tomto receptu z novin Gazette. z Cedar Rapids, IA, pro „Hur-Mon Bavarian Cream“, recept na šlehaný dezert obsahující želatinu, šlehačku, banán a zázvor.
Design Monroe byl také vyroben v Anglii. V roce 1870 Turner Williams z Providence vynalezl další model doverského šlehače vajec. V roce 1884 Willis Johnson z Cincinnati ve státě Ohio vynalezl nová vylepšení šlehače vajec.
Předpokládá se, že první mixér s elektrickým motorem byl ten, který vynalezl Američan Rufus Eastman v roce 1885. Společnost Hobart Manufacturing Company byla prvním výrobcem velkých komerčních mixérů a říká se, že klíčovou roli v mixéru hrál nový model představený v roce 1914.
Hobart KitchenAid a Sunbeam Mixmaster (poprvé vyrobené v roce 1910) byly dvě velmi rané americké značky elektrických mixérů. Domácí elektrické mixéry byly před dvacátými léty používány jen zřídka, než byly rozšířeny pro domácí použití.
V roce 1908 Herbert Johnston, inženýr společnosti Hobart Manufacturing Company, vynalezl elektrický stojící mixér. Jeho inspirací bylo pozorování pekaře, jak mísí chlebové těsto kovovou lžící; brzy si pohrával s mechanickým protějškem.
V roce 1915 byl jeho 20galonový (80l) mixér standardním vybavením většiny velkých pekáren. V roce 1919 představil Hobart Kitchen Aid Food Preparer (stojanový mixér) pro domácnost.