Pirát Peksa kritizuje policii za zákrok v Teplicích. Známý herec mu posílá ostrý vzkaz

Známý herec natočil vzkaz pro Pirátského europoslance Mikuláše Peksu, který kritizuje zákrok policistů na zdrogovaného muže v Teplicích. Herec Michal Novotný ve svém vyjádření říká také to, že kdyby v Česku vládli Piráti, bude mu docela úzko.
Hashtagy článku: #Europoslanec Peksa #Piráti
reklama
5/5 - (3 votes)

Europoslanec Mikuláš Peksa, který byl zvolen za Piráty, se minulý týden vyjádřil, že by se mělo Česko za zákrok policistů v Teplicích proti zdrogovanému muži zodpovídat v Evropě a zároveň zpochybnil, zda je vůbec nutné používat znehybňující hmaty a chvaty ze strany policie.

Není to však zdaleka poprvé, kdy se Pirát Peksa vyjádřil značně kontroverzně, při sčítání obyvatel nabádal naše občany zase k tomu, aby lidé místo české národnosti uváděli evropskou.

Peksovy výroky na adresu policie však nedokázal překousnout herec Michal Novotný, kterého můžete znát z Ordinace v růžové zahradě nebo například Kriminálky Anděl, a vyjádřil policistům svou podporu.

Jeho video je nyní...

Pokračování článku na další stránce

[nextpage]

Peksovy skandální výroky na adresu policie však nedokázal vůbec překousnout herec Michal Novotný, kterého můžete znát z Ordinace v růžové zahradě nebo například Kriminálky Anděl, a vyjádřil policistům svou podporu. Jeho video je nyní masivně sdíleno na Facebooku.

Herec poté dost ironicky okomentoval, jak by asi podle představ Piráta Peksy měli policisté v praxi během složitého zásahu fungovat.

"Slovy pana Mikuláše Peksy, europoslance za Piráty: Pokuste se navázat dialog a chtělo by to špetičku porozumění. To znamená žádné hmaty, chvaty. Musíte toho týpka obejmout, pohladit, pozvat třeba na lattéčko, na dortík. Jo, popovídat si s ním a kdoví, třeba se to posune někam dál a budete kamarádi," říká Novotný ve svém videu.

Vzkaz pro Piráta Peksu

"Hnul jste mi žlučí. Jsem pravicový volič, nikdy jsem nevolil žádné extrémisty, ale...

Pokračování článku na další stránce

[nextpage]

"Vzkaz pro Mikuláše Peksu: Hnul jste mi žlučí. Jsem pravicový volič, nikdy jsem nevolil žádné extrémisty, ale při představě, že tu budete další 4 roky vládnout vy a vaši Piráti, tak je mi docela úzko," vzkazuje Novotný europoslanci. Poté herec vypráví ve videu i o tom, jak jeden takový zdrogovaný člověk před lety napadl člena jeho rodiny, který skončil po tomto napadení s trvalými následky.

V závěru poděkoval Michal Novotný všem policistům, kteří to momentálně nemají jiednoduché, když se teď mnoho lidí obouvá do jejich práce. Herec si cení policistů za to, že mají odvahu jít do zákroků, které jsou třeba i na hraně a jsou nebezpečné, a nevzdávají to.

"Nerad bych se tu dožil situace, kterou odhalila média ve Velké Británii, kde údajně šlo zabránit útoku při koncertu Ariany Grande, kdy britský policista chtěl oslovit útočníka, ale bál se, že bude nařčen z rasismu, tak tak neučinil. Tuším, že tam bylo 23 obětí a 19 zraněných. Nevím, pokračujme takto dál, všichni se do policistů obouvejme a uvidíme, kam to dotáhneme," zakončil herec svou ostrou nahrávku.

Podívejte nyní na celou jeho nahrávku.

reklama
Pokračujte ve čtení.
5/5 - (3 votes)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení