Podívejte, kolik místa by bylo potřeba pro sluneční panely pro zásobu celé planety: Neuvěřitelně málo!

Je to neuvěřitelné, celá planeta se žene za výrobou zbraní, různých nepotřebných věcí, zbytečně je k výrobě elektřiny také používán nebezpečný jaderný materiál a vyčerpatelná ropa k pohonu vozidel.
Hashtagy článku:
zdroj: Google Maps
reklama

Přitom by bylo rozumnější zaměřit se na celosvětové uvedení alternativního zdroje energie do popředí svých zájmů, využít tak největší potenciál Afriky, kterým je obrovský zdroj slunečního záření a k tomu účelu i velké nabízené plochy. Vyřešilo by to i přísun nezanedbatelných financí pro mnohé chudé Africké země. Tento kontinent by nabyl konečně pořádného "smyslu" a měl by také již pořádnou komoditu, kterou by mohl pro celý svět "vyvážet".

Kdo je ovšem proti? Tenhle nápad se slunečním zdrojem elektrické energie se samožřejmě nemůže líbit majitelům ropných a těžařských společností, nelíbilo by se to ani arabským šejkům, kteří by si poté nemohli stavět umělé ostrovy, pořádat MS ve fotbale, pořádat závody F1, kupovat si fotbalové kluby v anglii atd. Tito by přišli o své "nenažrané" zisky.

Takže na úkor efektivního řešení, musíme živit nyní rozmary této úzké skupiny lidí. Ovšem začíná se blýskat zřejmě na lepší časy a přechod na tento lepší zdroj energie je zdá se tak, či tak nevyhnutelný.  V červnu tohoto roku se totiž podařilo v Něměcku vyrobit polovinu celé spotřeby elektrické energie pouze ze solárních panelů.

Německá energetická společnost spočítala, kolik půdy by bylo nutné na Zemi obětovat pro solární panely, aby byla pokryta 100% spotřeba lidstva na planetě. Není to moc, podívejte...

zdroj: Google Maps
zdroj: zdroj: Google Maps

reklama
Ohodnoťte článek
Autorský
článek
Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení