Podívejte na to, jak se natáčí všechny filmy a seriály v současnosti: Je to jeden velký podvod!

Digitální CGI (počítačem vytvořené prostředí) jsou efekty, kterými jde doslova vykouzlit cokoliv, dávají možnost "narafičit" jakoukoliv scénu, jakoukoliv zápletku. V praxi jsou používáný stále více a více.
Hashtagy článku: #Šokující #Video
zdroj: Youtube 2x
reklama
5/5 - (1 vote)

Že jsou ve filmech používány digitální efekty napadne asi každého. Ale, že i například ulice, sály plné lidí, všemožné objekty, budovy, hory, světové lokality a podobně jsou do scény přidávány počítačově, aniž by se natáčelo přímo na místě, jste jistě mnozí ani netušili! Filmy a seriály se totiž dnes čím dal častějí přesouvají z reálného prostředí před tzv. "zelené plátno".

Tento trik používají ve svém oboru zejména filmaři, ale jistě je využíváný pro mnohé diváky nevědomě i ve zpravodajství, či dokonce propagandě. Spekuluje se totiž, že přesně takto jako filmy jsou natáčeny i hrozivě vypadající popravy Islámského státu.

Následující video ukazuje triky z filmů a seriálů z posledních let, jak si ale s touto moderní technikou můžete být jisti, že takové triky nepoužívají i v běžných světových zprávách? Reportáž z pouštní lokality na Blízkém východě natáčená v hollywoodském studiu? Technicky vůbec ne nereálná věc.

Dnes tedy více než kdy jindy platí, že to co je vysíláno v televizi a čím jsme tam "krmeni", nemusí být ani zdaleka pravda...

autor: c

reklama
Pokračujte ve čtení.
5/5 - (1 vote)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení