Požár v Bohumíně nevznikl náhodou. Policie zadržela pachatele

Během požáru bytu v Bohumíně zemřelo 11 lidí. Policie zadržela jednu osobu spojenou se žhářstvím. Podle posledních informací mělo jít pravděpodobně o vyřizování sousedských sporů.
zdroj: Youtube
reklama
5/5 - (2 votes)

Během tragédie zemřelo jedenáct lidí včetně tří dětí. Podle původních informací mělo v bytě v 11. patře, kde vznikl požár, uhořet šest lidí a dalších 5 mělo vyskočit z oken bytu ve 12. patře. Podle aktualizovaných informací však je všech 11 obětí z bytu v 11. patře.


"Probíhá intenzivní šetření příčin a okolností této tragické události,"
informovala mluvčí policie Karolína Bělunková.

Podle prvotních informací se mělo jednat o neshody v rámci rodiny bytu v 11. patře, kdy měl jeden z obyvatelů bytu rozlít po bytě benzín a zapálit ho. Svědkyně, která bydlí ve stejném bytovém domě, řekla, že policisté zadrželi na místě muže, který údajně tvrdil, že požár založil a odvedli ho v poutech.

Mohly za požár sousedské spory?

Šéf hasičů Tomáš Kužel potvrdil, že policie v souvislosti s tímto požárem zadržela možného pachatele.

Ministr vnitra Jan Hamáček poté řekl, že zadržený pachatel nebyl obyvatelem bytu v 11. patře, kde požár vznikl. "Vypadá to, že to byl někdo z blízkého okolí, pravděpodobně se jednalo o nějaké dlouhodobé sousedské spory. Nyní je muž v režimu zadržení a bude vyslýchán policií," řekl pro Českou televizi.

Policejní ředitel následně informoval, že byl vytvořený speciální vyšetřovací tým, který bude mít případ na starosti. Z Prahy následně přiletěli další vyšetřovatelé a odborní technici.

Požár bohumínského paneláku se stal nejtragičtějším od roku 1990. Doposud jím byl požár na pražském Florenci v roce 2010, kde zemřelo 9 lidí.

Video požáru a jeho hašení zachytil někdo z okolních bytů.

reklama
Pokračujte ve čtení.
5/5 - (2 votes)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení