Přišel ZÁKAZ plynových kotlů. Tohle je termín, kdy jej už nikdo nenaistaluje. Co se bude dít


Hashtagy článku: #Evropa #Plynové kotle
reklama
Rate this post

Plynový kotel je stále dominantním způsobem vytápění zejména v rodinných domech nejen v České republice. Vysoké ceny plynu sice nutí mnoho domácností poohlédnout se po tepelném čerpadle. Někteří jej nainstalovali, ale jiným to přišlo příliš drahé nebo nevhodné pro jejich situaci.

Velké změny

Ale to nedělá moc dobrého. Nakonec se bez něj neobejdou, protože se zdá, že právě začal začátek konce plynových kotlů. Mluvilo se o tom jen chvíli, přičemž mnohé se dalo vyčíst z veřejných vyjádření odpovědných, nebo o různých grantech směřujících k výměně těchto kotlů.

A nyní se první země konečně rozhodla legálně odpískat plynové kotle. Touto zemí není nikdo jiný než sousední Německo a očekává se, že ostatní budou následovat. Ostatně v duchu strategie celé Evropské unie, která jde s ještě větší vehemencí než dříve na fosilní paliva a vše, co způsobuje emise.

Němci to vzali velmi rychle. Od začátku příštího roku je instalace nových plynových kotlů v podstatě zakázána. To znamená, že je můžete nainstalovat, ale není jisté, že zajistí více než 35 % celkové potřeby tepla. Zbytek jde do tepelného čerpadla. Mnoho lidí se obejde bez kotle.

Foto: Shutterstock

Vysoké nároky

Další výjimkou je, pokud se starší plynový kotel porouchá. V tomto případě můžete nainstalovat nový, ale s velmi přísnou novou funkcí. Do tří let se musí vyměnit nebo doplnit tepelným čerpadlem nebo jiným obnovitelným zdrojem energie.

Ve skutečnosti dobře doplňuje plán Evropské unie zajistit, aby do roku 2030 byly všechny budovy a rodinné domy energeticky účinné a splňovaly určité označení. V rámci této přestavby dojde pravděpodobně také k výměně plynových kotlů za tepelná čerpadla.

Foto: Shutterstock

Pokračujte ve čtení.
Rate this post
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučené k přečtení