Spor mezi Pirátem Hřibem a Okamurou v debatě o uprchlících skončil křikem moderátora

Až křikem moderátora Jakuba Železného musel skončit vyhrocený spor ve vysílání České televize mezi pražským primátorem z řad Pirátské strany a předsedou SPD.
zdroj: ČT24
reklama
5/5 - (2 votes)

Tomio Okamura a Zdeněk Hřib svedli ve studiu ČT24 debatu na téma uprchlíků z Afghánistánu, která byla pro diváky opravdu výživná.

Okamura z SPD zastává rázný postoj, že bychom neměli přijmout ani jednoho migranta z islámských zemí, ať už jde o ekonomického migranta, nebo uprchlíka. Stejně tak jsme podle jeho názoru neměli přijmout ani žádného afghánského tlumočníka, kteří podle něj věděli svá rizika spolupráce a dostávali za spolupráci dle jeho tvrzení královsky zaplaceno.

Zdeněk Hřib zase zopakoval, že Piráti jsou proti migračním kvótám, ale uprchlíky z Afghánistánu jsme přijmout měli. Již dříve deklaroval, že hlavní město, které vede jako primátor, je připraveno poskytnout afghánským tlumočníkům, které do Česka před pár dny přepravila naše armáda, městské byty v Praze.

Mezi oběma politiky se jednalo v rámci pátečního pořadu Události, komentáře o velice vyhrocenou diskuzi, která se několikrát stočila jinam, než měla. Oba aktéry musel moderátor České televize Jakub Železný usměrňovat.

Jako například tehdy, kdy moderátor...

Pokračování článku na další stránce

[nextpage]

Oba aktéry musel moderátor České televize Jakub Železný usměrňovat. Jako například tehdy, kdy citoval Okamurovi odstavce ze Všeobecné deklarace lidských práv a dalších dokumentů, které zavazují Česko přijmout uprchlíky, kterým hrozí zabití či pronásledování.

Předseda SPD kontroval tím, že český občan má zase podle zákona právo na to, aby mu stát zajistil bezpečí a oháněl se statistikami kriminality u afghánských imigrantů v Rakousku a v dalších zemích.

Když se debata stočila k tématu přidělení městských bytů v Praze afghánským tlumočníkům, Okamura argumentoval tím, že je to nevhodné, když na byty nedosáhne ani mnoho občanů a rodin z Prahy. "Myslím, že to co navrhuje primátor Hřib, je na okamžitou rezignaci," řekl na adresu pražského primátora.

Na to primátor Hřib odpověděl, že...

Pokračování článku na další stránce

[nextpage]

Na to Okamurovi primátor Hřib odpověděl, že dostupnost bydlení v Česku je opravdu vážný problém, ale že je to dáno efektivitou státní správy. "Bohužel poslanci SPD hlasují ve Sněmovně tak, aby to ještě zhoršili," narážel primátor na nový stavební zákon, který schválilo ANO, SPD a tři poslanci ČSSD. Podle předkladatelů má však tento zákon urychlit stavební řízení.

Oba dva se následně začali překřikovat, obviňovat ze lží a do debaty vtáhli i Jana Hamáčka, který u stolu zrovna neseděl. To však nevydržel moderátor, který na oba dva aktéry rázně zakřičel. "Pánové, dost! Nezlobte se, pánové, ale tohle už opravdu nejde," ukončil dohadování moderátor Železný s tím, že by neměli diskutovat o někom, kdo nesedí u stolu, čímž bránil předsedu ČSSD Hamáčka.

Podívejte nyní na celou debatu ve videu České televize.

reklama
Pokračujte ve čtení.
5/5 - (2 votes)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení