Spor mezi Pirátem Hřibem a Okamurou v debatě o uprchlících skončil křikem moderátora

Až křikem moderátora Jakuba Železného musel skončit vyhrocený spor ve vysílání České televize mezi pražským primátorem z řad Pirátské strany a předsedou SPD.
zdroj: ČT24
reklama

Tomio Okamura a Zdeněk Hřib svedli ve studiu ČT24 debatu na téma uprchlíků z Afghánistánu, která byla pro diváky opravdu výživná.

Okamura z SPD zastává rázný postoj, že bychom neměli přijmout ani jednoho migranta z islámských zemí, ať už jde o ekonomického migranta, nebo uprchlíka. Stejně tak jsme podle jeho názoru neměli přijmout ani žádného afghánského tlumočníka, kteří podle něj věděli svá rizika spolupráce a dostávali za spolupráci dle jeho tvrzení královsky zaplaceno.

Zdeněk Hřib zase zopakoval, že Piráti jsou proti migračním kvótám, ale uprchlíky z Afghánistánu jsme přijmout měli. Již dříve deklaroval, že hlavní město, které vede jako primátor, je připraveno poskytnout afghánským tlumočníkům, které do Česka před pár dny přepravila naše armáda, městské byty v Praze.

Mezi oběma politiky se jednalo v rámci pátečního pořadu Události, komentáře o velice vyhrocenou diskuzi, která se několikrát stočila jinam, než měla. Oba aktéry musel moderátor České televize Jakub Železný usměrňovat.

Jako například tehdy, kdy moderátor...

Pokračování článku na další stránce

reklama
Skóre: 5 (100%) hlasováno 2x
Autorský
článek
Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Čtěte dál...