Uznávaný fotograf Robert Vano a závislosti na drogách: Museli ho zavřít. Tohle prozradil

Uznávaný fotograf Robert Vano nikdy neskrýval svůj bohémský životní styl. V rozhovoru pro eXtra.cz přiznal svou minulou závislost na drogách a popsal, jak mu jeho přátelé zachránili život tím, že ho nechali zavřít do léčebny. Jaká byla jeho cesta k uzdravení a jak se změnil jeho život?
Hashtagy článku: #ŽádnéNicNásNenapadlo
zdroj: youtube.com/Koláž: bulwar.cz
reklama
1/5 - (2 votes)

„Já jsem byl hodně divoký. Byly drogy, marihuana, hodně alkoholu, opravdu všechno možné. Byl jsem na tom docela špatně, ale pomohli mi kamarádi. Nechali mě na rok zavřít, abych se uklidnil a dal se dohromady. Udělal jsem navíc smlouvu s pánem bohem a řekl jsem si, že tohle už v životě dělat nebudu,“ říká o svém temném období Vano.

reklama

Nový život bez drog

Jak sám sobě slíbil, tak se také chová. Od té doby se drog nedotkl a sám sebe považuje za „nudného“ člověka. „Od té doby jsem opravdu nic neměl. Nikam nechodím, ani večer na žádné akce. Dělám tu svou práci. Ti, kdo mě znají, o mně říkají, že jsem teď nudný, protože nikam nejdu,“ říká se smíchem a dodává, že velkou zálibou a terapií je pro něj v poslední době zejména vaření.

Foto: youtube.com

Emigrace jako cesta ke splnění snu

V životě musel projít i dalšími nástrahami. Minulý režim mu nedovolil stát se fotografem, a tak musel emigrovat. „Chtěl jsem být fotograf, ale když jsem se hlásil na střední školu, tak to nešlo. Za totáče to prostě nešlo. Neexistovala tahle profese. Viděl jsem v televizi, že v Londýně fotografové normálně fungují, tak jsem s tím musel něco udělat,“ vzpomíná na tiskové konferenci k připravované výstavě Bruce Webera.

„Tady mi řekli, že to není profese pro chlapa, a radili, abych prý tedy byl elektrikář. Musel jsem se rozhodnout jinak a šel jsem tam, kde to bylo možné, emigroval jsem v roce 1967 a dobře jsem udělal. Teď bych byl elektrikář, opravdu si to neumím představit. Je mi 76 a já bych seděl někde v Košicích na sloupu nebo elektrifikoval tratě,“ říká se smíchem.

Robert Vano je živoucím příkladem toho, že i po těžkých životních zkouškách může přijít úspěch a naplnění. Jeho příběh je inspirací pro mnohé, kteří se ocitli v podobné situaci a hledají cestu ven.

Pokračujte ve čtení.

VRÁTIT SE NA PRVNÍ STRANU

1/5 - (2 votes)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučené k přečtení