Víte, co máte dělat, když uvidíte tento atomový hřib?

Když uvidíte atomový hřib, tak si jej pořádně prohlédněte, protože to už nikdy v životě neuvidíte. Ano tak pravila věta, kterou říkavali naše maminky, babičky, protože hrozba atomového útoku byla reálná, a nejreálnější hlavně v období tzv. Karibské krize.
Hashtagy článku: #Atomová bomba #Šokující #Video
zdroj: Youtube
reklama
3/5 - (2 votes)

V poslední době jsme si v Evropě zvykli na období míru, protože když se někdy někde bojovalo, bylo to vždy relativně daleko - v Africe, Afganistánu, Iráku...

Nyní je ovšem situace ve světě opět napjatá, a to díky tomu, že dvě jaderné velmoci bojují o vliv ve východní Evropě prostřednictvím Ukrajiny, přičemž USA svými kroky a porušováním historických dohod začali "dráždit hada bosou nohou".

Na území Ukrajiny se sice bojuje, ale mezi těmito velmoci je to zatím na politické úrovní (zatím označováno jako válka sankcí, kdy jedni udeří sankcemi, a ti druzí zase udeří odvetnými sankcemi na ně).

Nicméně pokud by konflikt přerostl v celosvětový, což bohužel momentálně není úplně nereálné, a což si ani možná mnoho lidí zhýčkaných každodenním konzumem, pro které se stali mottem života hlavně peníze a luxus, mohli bychom se obávat i těchto děsivých záběrů.

Doufejme tedy, že nikdy nic takového nebudeme muset shlédnout, bylo by to totiž bohužel poprvé a definitivně naposled.

reklama
Pokračujte ve čtení.
3/5 - (2 votes)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení