Vlastimil Harapes tajil manželství: Před Zagorovu měl hvězdu z Návštěvníků. Oba měli ale jinou orientaci

Herec a tanečník Vlastimil Harapes měl složitý osobní život, který byl ovlivněn jeho sexuální orientací. I přes své preference se dvakrát oženil, přičemž jeho první manželství s herečkou Elenou Strupkovou zůstalo dlouho veřejnosti neznámé. Jaký byl skutečný příběh jejich vztahu a co vedlo oba k tomuto neobvyklému rozhodnutí?
Hashtagy článku: #Vlastimil Harapes
zdroj: Foto: youtube.com/Koláž: bulwar.cz
reklama
Rate this post

Vlastimil Harapes byl ženatý s Elenou Strupkovou. Oba přitom měli jinou sexuální orientaci

Vlastimil Harapes (†77), slavný český tanečník a baletní mistr, byl známý nejen svým uměním, ale také osobním životem, který skrýval mnoho tajemství. Harapes nikdy veřejně nemluvil o své sexuální orientaci, ale jeho záliba v mužích byla v uměleckých kruzích známá. Přesto byl dvakrát ženatý. Jeho vztah se zpěvačkou Hanou Zagorovou (†75) byl dobře známý, ale méně se vědělo o jeho prvním manželství s herečkou Elenou Strupkovou (75).

Osudový vztah s Josefem Topolem

Harapes měl osudový vztah s dramatikem a básníkem Josefem Topolem (†80), se kterým ho pojila silná osobní i umělecká vazba. I přes tento významný vztah se Harapes rozhodl oženit s Elenou Strupkovou, což bylo pro mnoho lidí překvapením.

Foto: facebook.com

První manželství s Elenou Strupkovou

Elena Strupková, herečka a fyzioterapeutka, byla první ženou, kterou si Harapes vzal. Jejich vztah byl spíše přátelský než romantický. „Byli spolu krátce, ale byli spíš kamarádi. Ona je jinak orientována a on taky. Proč si tehdy vzal Hanku, taky nikdo neví. Nicméně Elen se už nevdala,“ uvedl blízký přítel Harapese pro InStory.

Nepsaná dohoda

V té době se Harapes stýkal s Josefem Topolem, zatímco Elena byla ve vztahu se sexuoložkou MUDr. Dagmar Křížkovou, starší sestrou moderátorky Ester Janečkové. Po sametové revoluci Elena začala veřejně mluvit o své orientaci a spolu s Dagmar založily křesťanské hnutí Logos pro věřící lesbičky a gaye.

Herecká kariéra Eleny Strupkové

Elena Strupková se objevila ve filmech hlavně v sedmdesátých až devadesátých letech. Zahrála si například ve snímcích Zítra vstanu a opařím se čajem, Kačenka a strašidla či v populárních seriálech Pan Tau a Návštěvníci. Její herecká kariéra byla úspěšná, ale osobní život zůstal pro veřejnost dlouho zahalen tajemstvím.

Druhé manželství s Hanou Zagorovou

Harapesovo druhé manželství se zpěvačkou Hanou Zagorovou bylo veřejně známé. Společně se dokonce pokoušeli o dítě. Přesto ani tento vztah nebyl založen na romantické lásce, ale spíše na vzájemné podpoře a přátelství.

Příběh Vlastimila Harapese a Eleny Strupkové ukazuje, jak složité mohou být vztahy mezi lidmi, kteří se snaží najít své místo ve společnosti a zároveň čelit svým osobním výzvám. Oba umělci našli v sobě sílu a odvahu jít svou cestou, i když ta nebyla vždy jednoduchá a přímá.

Pokračujte ve čtení.
Rate this post
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučené k přečtení