Žena dostala vyhazov z práce za to, že snědla kolegovi čokoládu

Nepříjemné starosti musela zažít čtyřiašedesátiletá žena v Německu. Z práce ji vyhodili za to, že snědla kolegovi čokoládu.
zdroj: Archív
reklama

Němka jménem Julianne L. pracovala přes 30 let v sociálním domě, který se stará o postižené děti. Její zaměstnavatel ji z fleku vyhodil za to, že údajně odcizila svému kolegovi tabulku čokolády v hodnotě okolo 60 kč a následně ji snědla.

Aby toho nebylo málo, tak v důvodech vyhazovu figurovalo i to, že používala firemní pračku pro své osobní oblečení.

Zaměstnavatel na ženu ale hodil i další prohřešky jako např. krádeže kancelářských potřeb, či batohu jednoho z kolegů, který měla věnovat jako dar jednomu z pacientů.

Když Julianne L. obdržela výpověď, měla jen krátce před důchodem a tak se rozhodla soudit.

Soud následně rozhodl, že neexistují žádné důkazy o tom, které by potvrdily tvrzení zaměstnavatele ve výpovědi a shledal je tak jako účelově očerňující.

Jediné, co soud uznal, bylo to, že žena snědla kolegovi čokoládu. I když se jedná o dost groteskní případ, soudce zdůraznil, že porušení něčího vlastnictví není vůbec vtipná věc.

Po soudním sporu nakonec zaměstnavatel ženu opět zaměstnal, udělil ji však důtku. "Své svědomí mám čisté, neudělala jsem nic špatného," uzavřela celou kauzu Julianne L.

reklama
Skóre: 5 (100%) hlasováno 4x
Autorský
článek
Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení