Žena se stará o hroby až 50 lidí, které nikdy osobně nepoznala: „Je to hezká práce, na které mi velmi záleží“


Hashtagy článku: #ŽádnéNicNásNenapadlo
zdroj: foto: facebook.com/ koláž: bulwar.cz
reklama
Rate this post

Ann Britt Nilsen, majitelka květinářství z Norska, se rozhodla věnovat část svého života péči o hroby lidí, které nikdy osobně nepoznala. Přestože tato činnost není příliš obvyklá, Ann ji přijala jako své životní poslání. „Pobyt na hřbitovech mi přináší klid,“ uvedla Ann v jednom ze svých rozhovorů. „Je to místo, kde se mohu ponořit do svých myšlenek a zapomenout na hektický každodenní život.“ Na hřbitovech tráví hodiny vysazováním květin, zaléváním a údržbou hrobů, aby na každého působil stejně krásně, jako kdyby šlo o její vlastní rodinu.

reklama

Ann již dvanáct let přijímá objednávky od rodin, které se nemohou o hroby svých blízkých starat, a proto tuto starost přenechávají jí. Mnohé z těchto rodin žijí daleko od míst, kde jsou jejich blízcí pochováni, a tak jim Ann poskytuje jistotu, že hroby budou v dobrém stavu. „Každý úkon dokumentuji fotografiemi, které posílám těm, kdo si tuto péči objednali,“ vysvětluje, jak svým klientům ukazuje, že se o hroby stará pečlivě a s láskou.

foto: facebook.com

Ann tvrdí, že její práce je nejen fyzicky náročná, ale přináší s sebou i emoční zátěž. Když pečuje o hroby, nedělá to jen z profesionální povinnosti, ale z upřímné snahy udržet památku zesnulých naživu. „Lidé, kteří mě o tuto pomoc žádají, jsou ti, kterým na tom opravdu záleží. Dělám to s radostí a láskou,“ dodává Ann.

Péče o hroby není novým fenoménem, má své kořeny již ve starověku. V minulosti byla údržba hrobů součástí rodinných tradic a byla považována za čestnou povinnost. V současné době se však lidé kvůli různým okolnostem často stěhují a nemohou se o hroby svých příbuzných starat osobně. Právě proto vznikají služby, jako ta, kterou poskytuje Ann Britt Nilsen. Tento trend se postupně rozšiřuje i do dalších zemí, jako jsou Japonsko nebo Spojené státy, kde lidé stále častěji využívají profesionální služby pro péči o hroby.

I když tato práce není běžně vnímána jako povolání, nese s sebou značnou emoční zodpovědnost. Péče o hroby je spojena s citlivostí a respektem k minulosti, a právě to je důvodem, proč ji Ann vnímá jako své poslání. „Chci, aby hroby, o které se starám, byly stejně pěkné a upravené jako hrob mého otce,“ říká Ann. Svým klientům přináší nejen vizuální potěšení, ale také pocit klidu, že památka jejich blízkých zůstává zachována.

foto: facebook.com

Ann Britt Nilsen je živoucím příkladem toho, jak je možné přetvořit i zdánlivě obyčejnou práci v něco hlubokého a smysluplného. A pro mnoho lidí, kteří se nemohou osobně postarat o hroby svých blízkých, je Annina práce neocenitelným darem.

Pokračujte ve čtení.

VRÁTIT SE NA PRVNÍ STRANU

Rate this post
Autorský
článek



Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučené k přečtení