POZOR: Děláte to taky? Většina lidí vyhazuje tuhle část papáji – a vůbec netuší, o co tím přichází

Publikováno 20.03.2026
Autor:
Hashtagy článku: #ŽádnéNicNásNenapadlo
reklama
5/5 - (3 votes)

Možná jste si toho nikdy nevšimli. Papáju běžně rozkrojíte, vydlabete dužinu a semínka bez váhání vyhodíte. Je to automatický pohyb, který dělá většina lidí. Jenže právě v těchto malých černých semínkách se skrývá něco, co začíná znovu přitahovat pozornost. Lidé se stále častěji vracejí k přírodě a objevují zapomenuté možnosti, které byly dlouho přehlížené. A papájová semínka patří mezi ty, o kterých se začíná mluvit čím dál víc.

Jejich chuť je výrazná, lehce štiplavá a připomíná pepř. Možná i proto si je s něčím běžným spojujeme, ale jejich složení je mnohem zajímavější. Obsahují látky, které se tradičně využívají při podpoře trávení a očistě organismu. Jednou z nich je i karpain, o kterém se často hovoří v souvislosti se střevním prostředím.


Pokračujte ve čtení článku na další straně níže.



5/5 - (3 votes)
Autorský
článek



Co si o tom myslíte?
Diskuze