Agáta a Prachař u soudu: Řešil se i Agátin dluh vůči dceři. O tohle se jednalo

Obvodní soud pro Prahu 6 v úterý dopoledne řešil spor mezi Jakubem Prachařem a Agátou Hanychovou ohledně výchovy jejich dcery Mii. Soud rozhodl o nové výši výživného a podmínkách zveřejňování fotek Mii na sociálních sítích. O co přesně šlo a jaké byly výsledky soudu?
Hashtagy článku: #ŽádnéNicNásNenapadlo
zdroj: instagram.com/Koláž: bulwar.cz
reklama
Rate this post

„Matka je oprávněna zveřejnit obrazové a zvukové záznamy nezletilé pouze po předchozím písemném souhlasu otce. Matka je povinna odstranit ze svých účtů na sítích s jakýmkoliv názvem na jakékoliv platformě veškeré obrazové, zvukové a obrazovo-zvukové záznamy a to do 30 dnů ode dne právní moci tohoto rozsudku,“ uvedla soudkyně Dana Enochová v soudní síni. Ani jedna strana se proti rozhodnutím neodvolala. Právnička Hanychové si vzala lhůtu na rozmyšlenou.

reklama

Nové nastavení výživného

Kromě přerozdělení péče o dceru Miu, na němž se Jakub s Agátou už dříve shodli, rozhodla soudkyně také o novém nastavení výživného. Agáta se před časem v podcastu s Ornellou Koktovou zmínila, že Jakub na svou dceru platí pouze 10 tisíc korun měsíčně, což se nyní mění.

Nově má Prachař dle rozhodnutí soudu platit 25 tisíc korun měsíčně, podmínkou ale je, že 15 tisíc půjde na spořící účet jeho dcery. „Matce se výživné nestanovuje,“ sdělila soudkyně.

Spor o dluh Agáty Hanychové vůči dceři Mie

Během závěrečného čtení rozsudku, které bylo veřejné a v síni tedy byli i reportéři Expresu, se Enochová zmínila také o dluhu ze strany Hanychové vůči dceři Mie.

„Řízení o dluhu matky k nezletilé se zastavuje,“ řekla na úvod soudkyně. „Pokud jde o dluh matky vůči nezletilé, tam bylo řízení zastaveno ke zpětvzetí s odkazem na § 3 Zákona o zvláštních řízeních soudních,“ dodala Enochová.

Podle důvěryhodného zdroje Expresu měl údajný dluh Hanychové být Prachařův požadavek, aby Agáta na Miin spořící účet poslala vydělané peníze ze všech reklam a spoluprací, do kterých kdy zatáhla svou dceru. „Prachař požaduje, aby peníze z reklam na Instagramu, v nichž figurovala či figuruje Mia, šly na účet jeho dcery,“ uvedl už dříve informátor, který si nepřál být jmenován.

Spokojenost obou stran

S výsledkem soudu jsou nakonec spokojené obě strany. „Jsem ráda, že jsme se jako civilizovaní a dospělí rodiče naší nejlepší dcery domluvili. Určitě se nebudu odvolávat. Jsme oba spokojení. Aspoň s jedním z otců se dokážu domluvit a doufám, že to tak bude i s druhým,“ uvedla pro Expres.cz Hanychová, která vede soudní spor také s Jaromírem Soukupem. Zde se čeká ještě dlouhá a mnohem více vyhrocená válka.

Pokračujte ve čtení.

VRÁTIT SE NA PRVNÍ STRANU

Rate this post
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučené k přečtení