Brutální bitka na Pražském Florenci! Policie zpacifikovala mladíka, v akci byly i automatické zbraně

Nevíme zcela jistě, co záběru přesně předcházelo, ale ze záznamu vyplývá, že mladík vzezření marihuanového uživatele kladl policii odpor tím, že se nechtěl ani po několikáté výzvě legitimizovat, ať již občankou, svými osobními údaji nebo svou poklidnou účastí na policejní stanici.
Hashtagy článku: #CZ/SK #Šokující #Video
zdroj: Facebook 2x
reklama

Policie tedy byla tímto pohrdavým a sprostým chováním donucena k použití donucovacích prostředků s cílem předvedení onoho mladíka na stanici. Ten musel být následně shozen na zem, aby mu byla nasazena pouta, mezitím vše natáčel na kameru pravděpodobně kamarád pacifikovaného.

Někdo možná bude namítat, že ve 3 lidech trval zákrok příliš dlouho, ale ono není vůbec žádnou srandou zpacifikovat někoho, kdo klade odpor, takovým způsobem, aby mu nebylo ublíženo a nemohl si stěžovat jako malé dítě, které nedokáže přijmout zodpovědnost, na nepřiměřený zákrok.

Druhá osoba na kameře stále hystericky křičí o tom, že žijeme ve svobodné zemi, a proč jej mlatí - k mlácení ovšem nedošlo, došlo k minimu možného použítí síly, aby mohl být mladík spoután a odvezen na stanici. Ono někdo si často plete svobodu a demokracii s anarchií, k demokracii totiž patří i uposlechnutí pokynu bezpečnostních složek. Policii pomáhali na místě i přítomní vojáci.

Poznámky o tom, proč mají u zákroku automatické zbraně, když jde jen o někoho, kdo se nechtěl prokázat, jsou však už úplně zcestné. Nasazení armádních složek na strategických místech, jakožto autobusové nádraží na Florenci jím zcela logicky je, kvůli zvýšenému bezpečnostnímu opatření po teroristických útocích v Evropě, je naprosto pochopitelné. V takové situaci je třeba, co nejdříve uklidnit každý větší rozruch.

Jedno je však jisté, že právě díky takovému mladému anarchistovi a opravdu zbytečnému zákroku by mohli chybět v ten okamžik tam, kde by teroristický útok skutečně opravdu probíhal...

Co si o tom myslíte vy? Jednali bezpečnostní složky zcela správně nebo to byl nepřiměřený zákrok?

autor: c

reklama
Skóre: 5 (100%) hlasováno 1x
Autorský
článek
Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení