Čaputová na narozeninovém koncertu v Praze poslala vzkaz demonstrantům proti Babišovi

Čerstvě "korunovaná" prezidentka Slovenska na své první zahraniční cestě v roli hlavy státu navštívila včera Českou republiku. Setkala se s prezidentem Zemanem, navštívila sněmovnu i senát a cestu završila neoficiální účastí na koncertě v Praze.
zdroj: Wikipedia 2x
reklama
5/5 - (4 votes)

Na koncertě, který skupina lidí v Praze zorganizovala na počest 46. narozenin nové slovenské prezidentky, byla Zuzana Čaputová vidět nejvíce po boku kněze Tomáše Halíka.

Při projevu vyslala demonstrantům v Praze vzkaz, kerým vyjadřuje nepřímou podporu: "Dokážu rozumět Václavskému náměstí plnému klidných lidí, protože jsem rozuměla náměstím v Bratislavě," vzkázala slovenská prezidentka.

Připomněla tím protesty, které se odehrávaly minulý rok na Slovensku proti vládě tehdejšího premiéra Fica. Protesty na Slovensku vedli k rezignaci premiéra a výrazným změnám ve vládě.

"Je mezi námi spousta osobních vazeb, přátelství a příbuzenských spojení. Vždycky jsem vám přála a budu přát každý mezinárodní úspěch. Držela jsem palce vašim hokejistům, když ti naši vypadli," dodala Čaputová.

Spolek Milion chvilek pro demokracii plánuje na neděli velkou demonstraci na pražské Letné. Taková podpora od slovenské hlavy státu, ikdyž nepřímá, jim určitě přidá pro konání nedělní akce ještě více energie.

reklama
Pokračujte ve čtení.
5/5 - (4 votes)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení