Čech natočil, jak Kaufland okrádá. Ukázalo se, že nakonec okradl obchod on sám

Znáte to staré pořekadlo, ve kterém se praví, že zloděj křičí, chyťte zloděje? Tak o něčem podobném v podání jednoho až příliš aktivního Čecha bude dnešní článek.
zdroj: Youtube 3x
reklama
4.7/5 - (16 votes)

Ne, že bychom byli zastánci nějakého škatulkování do takzvaných Čecháčků, ale video, které natočil jeden z našich občanů, dokládá, že stěžovat si na všechno a všude je zřejmě takový náš národní sport.

Nejednou se však stává, že ten který nejvíce křičí, chyťte zloděje, častokrát okrádá sám. Tím ale rozhodně neříkáme, že stěžovat si a poukazovat na chyby, které jsou opravdové je špatně, ba naopak.

Dnes vám tedy ukážeme video člověka, který chtěl ukázat světu senzaci, přitom akorát sám sebe svou neinformovaností ztrapnil.

Svůj "experiment" prováděl na žluté paprice s cenou 129 Kč/kg. Nejprve ji zvážil normálně a...

Pokračování článku na další stránce

[nextpage]

Svůj "experiment" prováděl na žluté paprice s cenou 129 Kč/kg. Nejprve ji zvážil normálně a vyjela mu hmotnost 262 gramů za cenu 33,80 Kč. Při druhém pokusu ovšem sundal plastový kryt s letákem a objevil, že navážil 154 gramů za cenu 19,90 Kč. Nabyl tedy dojmu, že ho chtěl Kaufland skrz "skryté" zatížení okrást.

Ovšem váha v oddělení zeleniny funguje úplně stejně jako ty, které známé v kuchyni - lze tam nastavit určitou gramáž, která se nebude do výsledné váhy počítat a i přes zatížení ukáže nulu. V praxi to využívají například prodavačky u pultu s pomazánkami, či uzeninami, kde prvně naváží plastovou krabičku, aby se do výsledku nepočítala a vy platili pouze za chtěný produkt.

Takže pokud si tento pán svou pokusnou papriku odnesl a zaplatil za ni 19,90 Kč, v konečném důsledku to byl on, kdo řetězec Kaufland okradl. Pravdou ovšem je, že ze strany obchodu se s umístěním letáku pod plastový kryt na váze jedná o velice nešťastné řešení.

Zarážející je však to, že příspěvek o údajném okrádání obchodu měl na Facebooku více než 12 000 sdílení, od lidí, kteří nadávali na "zlodějský" Kaufland. To je zároveň i smutnou ukázkou toho, že lidé vůbec nepřemýšlí kriticky a vše co jim někdo na internetu naservíruje, berou za fakt.

Podívejte nyní na videu na nového potravinového inspektora v akci...

Pokračování článku na další stránce

[nextpage]

Podívejte ve videu na nového potravinového inspektora, který tak převzal pomyslné žezlo od Ládi Hrušky, v akci.

reklama
Pokračujte ve čtení.
4.7/5 - (16 votes)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení