Celý šokující dokument ke shlédnutí: Jak norská Barbie a její kamarádi v Kambodži o naivitu přišli

O tom, že blogeři z Norska byli šokováni tím, co viděli v továrně v Kambodži, jsme vás již povrchově informovali v předešlém článku.
Hashtagy článku: #Šokující
zdroj: Youtube 3x/bulWar.cz
reklama
5/5 - (2 votes)

Nyní se na to podívame trochu hlouběji. Co může být lepšího pro dokument o tzv. Sweatshopech (tedy továrnách "třetího světa", kde zaměstnanci dřou v příšerných podmínkách za bídnou mzdu) než angažovat do něj typicky rozmazlené teenagery dnešní dobou?

Tito teenageři díky přímé účasti v tomto dokumentu sundají své růžové brýle a střetnou se s krutou realitou dnešního světa přímo na vlastní kůži.

Anniken, Frida a Ludwig jsou zvyklí utrácet za módu nemalé peníze, aby se poté mohli pochlubit na Instagramu a svých blozích. Například blog "naší barbie" Anikken navštíví denně přes 10 000 lidí.

Z původního snu o tom, jak je svět sice lehce nespravedlivý, nicméně každý má stejnou šanci se prosadit a žít spokojeně, rychle vystřízliví.

V dokumentu se trojice seznámí se Sokty, která není o moc starší než oni sami. Dozvídají se, že dělá 7 dní v týdnu od 7h do 19h až 20h. Měsíčně si vydělá něco okolo 130 dolarů (cca 3000 kč), z toho celých 50 dolarů vydá na bydlení. Oblečení nakupuje tak 2x ročně s rozpočtem 2 dolary.

V průběhu dokumentu uvidíte, jak se za čas svého pobytu v Kambodži začíná naše trojice zajímat více o nespravedlnost současného světa než o vlastní make-up nebo účes.

Od jedné místní holky se dozvěděli, že pracuje již 14 let ve stejné továrně, kde každý den 12 hodin šije jeden úplně stejný šev. "Barbie" Anniken poté se slzami v očích říká: "Co je tohle za život...?"

Závěrem Ludwig prohlásí větu, která definuje jejich prozření: "Módní řetězce nechávají své pracovníky hladovět... pravdou je, že my jsme bohatí, protože oni jsou chudí."

5ti dílný norský dokument můžete zhlédnout přímo zde, je opatřen anglickými titulky. Přejeme příjemnou zábavu a rovněž pěkné zamyšlení...

Video 1 z 5

[nextpage]

Video 2 z 5

reklama

[nextpage]

Video 3 z 5

reklama

[nextpage]

Video 4 z 5

reklama

[nextpage]

Video 5 z 5

reklama
reklama
Pokračujte ve čtení.
5/5 - (2 votes)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení