Jak vznikly názvy slavných světových značek jako např. Coca Cola nebo Starbucks? Neuvěříte...

Určitě jste někdy už přemýšleli nad tím, jak vznikl název nějaké velké světové značky. Tak jako každý jiný menší název nebo jméno, nesou i světové značky prvotní historii, vzniklou myšlenku, či nápad.
Hashtagy článku: #Marketing #Zábava
zdroj: Flick, Erik Pitti/Flickr, tsuh
reklama
5/5 - (1 vote)

Jak to tedy na začátku skutečně bylo?

Pepsi - Tento název byl pojmenován podle dobře známého trávícího enzymu pepsin. Odpověď, proč vychází název z trávícího procesu, se zřejmě již neodzvíme.

Reebook - Tato sporotovní značka nese název podle antilopy, která žije v Jižní Africe a jmenuje se Rhebok.

IKEA - Známá švédská prodejna nábytku nese v názvu iniciály svého zakladatele Ingvara Kamprada, farmy kde vyrůstal - Elmtaryd a jméno jeho rodného města Agunnaryd.

Lego - Oblíbená dětská stavebnice vychází s dánských slov "Leg Godt", což v překladu znamená "Dobře si hrát".

Starbucks - Oblíbená kavárna dnešní doby nosí název podle...

Pokračování článku na další stránce

[nextpage]

Starbucks - Oblíbená kavárna dnešní doby nosí název podle knihy Moby-Dick, použito bylo jméno postavy důstojníka Starbucka.

KIA - Při vymýšlení názvu této automobilky bylo použito slovo "ki"- "příchod"  a slovo "a" - "Asie", dohromady to tedy znamená "Příchod Asie".

Sony - Akio Morita a Masaru Ibuka použili latinské slovo "sonus", což znamená "zvuk" , v angličtině se pro tento výraz používá slangově "sonny", ubrali jedno "n" a název budoucí miliardové společnosti byl na světě.

Nintendo - Význam další asijské značky vás jistě překvapí, toto Japonské sousloví by se dalo přeložit jako "leave luck to heaven", v češtině ve smyslu "svěřit štěstí nebi".

Instagram - Sociální síť, která zaznamenala v poslední době obrovský rozmach, nese svůj název podle slov "Instant camera" a "Telegram", v překladu myšleno pravděpodobně jako "Přenašeč fotek".

Coca Cola - Název zřejmě nejpopulárnějšího nápoje (hned po vodě), vznikl podle oříšku kola a listů koky, z kterých se vyrábí i droga...

Pokračování článku na další stránce

[nextpage]

Coca Cola - Název zřejmě nejpopulárnějšího nápoje (hned po vodě), vznikl podle oříšku kola a listů koky, z kterých se vyrábí i droga kokain. Zájímavostí jistě je, že do roku 1903 obsahovala jedna láhev Coca Coly 9 mg kokainu, po tomto roce byl z nápoje odstraněný.

Adobe - Softwarová firma nese název podle zátoky Adobe Creek, která mimojiné protéka přes pozemky obou zakladatelů.

Škoda - Světová značka pocházející původně z České Republiky byla pojmenována podle ing. Emila Škody, který se spojil s budoucími zakladateli Škoda Auto - Laurinem a Klementem.

ICQ - Známy komunikační program vycházi z fonetického přepisu "I seek you", což znamená "Hledám tě".

Takže až budete zakládat také nějakou budoucí světovou společnost, vzpoměňte si z čeho vycházeli tito zakladatelé.

A víte, z jakých slov je a co znamená název naší stránky bulWar? Vychází ze slov "bulvár" a anglického "War", což znamená "válku", celým názvem tedy "Bulvární válka".

autor: c

reklama
Pokračujte ve čtení.
5/5 - (1 vote)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení