Pátek bylo zavřeno. A tak Češi vzali obchody útokem ve čtvrtek i v sobotu

Do obchodů se v sobotu nahrnulo až o 70 % více zákazníků než obvykle. Podle prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu za to může tradičně vláda, konkrétně ministr zdravotnictví Jan Blatný. Vláda se na návrh Blatného rozhodla uzavřít obchody na Velký pátek.
zdroj: distribuce Český sen
reklama
5/5 - (3 votes)

"Většina obchodů dnes hlásí o 50-70 procent více lidí než v klasickou sobotu. Musím pogratulovat ministru promořování Blatnému. Páteční uzavření obchodů byl skutečně skvělý způsob, jak zbytečně zvýšit koncentraci lidi," napsal prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza.

Bývalý politik ČSSD Prouza vyzýval jménem Svazu obchodu a cestovního ruchu, aby vláda rozhodnutí o pátečním uzavření obchodů zrušila. Vláda však ponechala původní rozhodnutí v platnosti.

Ale může za narvané obchody skutečně vláda? Nemůže za to spíš naše česká nenažranost? Naše nutnost chodit nakupovat každý den? Naše touha po přeplněných lednicích a mrazácích. Z nakupování se v Česku stává mnohdy národní sport a zábava.

Nebo snad lidi, co vzali ve čtvrtek obchody útokem, během Velkého pátku zásoby snědli a v sobotu museli opět vyrazit zběsile nakupovat?

Nad českým snem zůstává rozum stát

Tady přece zůstává rozum stát, a to tedy ne nad rozhodnutím vlády uzavřít obchody v pátek. O to více, když je v dnešní době možné nechat si dovézt potraviny až domů, a to i ve svátek.

V Polsku mají běžně na Velikonoční pondělí i Velikonoční neděli zavřeno, k tomu ještě na Velikonoční sobotu jen do 14 hodin a dokonce téměř každou normální neděli zavřeno a nikdo to za apokalypsu nepovažuje. Vyjádření Tomáše Prouzy se tak spíše jeví jako kopnutí si do vlády za každou cenu, což je v době této krize pro mnohé také oblíbeným národním sportem.

To, že se u nás nakupování opravdu jeví jako národní sport krásně dokládá dokument Víta Klusáka Český sen, ve kterém se rozhodli postavit fiktivní supermarket, na jehož otevření dorazily tisíce lidí.

zdroj: Wikipedia

Jaký názor máte na tyto zběsilé nákupy vy? Napište nám to dolů do komentářů.

reklama
Pokračujte ve čtení.
5/5 - (3 votes)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení