Chorvati rozzuřili Čechy. Chtějí po nich platit za něco, co bylo vždycky zadarmo


Hashtagy článku: #ŽádnéNicNásNenapadlo
reklama
5/5 - (1 vote)

Chorvatsko už není stejné. Země se za poslední roky hodně změnila a může za to obrovský příliv turistů nejen z východních zemí v čele s Českem, ale i z Německa. Podle některých názorů již úroveň cestovního ruchu překročila únosnost.

Musíte platit zvlášť

Vlastně není překvapením, že se Chorvaté snaží turistům pobyt znepříjemnit, a tak si někteří návštěvu rozmyslí. Velkým problémem jsou především rychle rostoucí ceny. Oproti loňské ceně, která už byla drahá, vzrostly o dalších patnáct procent a mnoho Čechů má už nyní velké potíže i s pronájmem jednoduchého bytu. Mohou zapomenout, že jdou na dovolenou do restaurace.

Novinkou jsou také drastické pokuty za přestupky proti veřejnému pořádku. Ve městě se například nemůžete producírovat v plavkách a nesmíte pít alkohol na veřejnosti, a to ani na plážích.

Některé destinace pak byly připraveny s dalšími specialitami pro turisty. Například věci považované za samozřejmost, jako je sprcha na pláži, již nebudou na Krce k dispozici zdarma. Za použití takové sprchy se platí, což se velmi prodraží, pokud jste na pláži každý den po dobu dvou týdnů a sprchujete se několikrát denně.

Fotografie: Shutterstock

Prý jim nejde o peníze

Představitelé této obce ale tvrdí, že to není jiný způsob výdělku, než se zdá. Důvodem je prý potřeba šetřit vodou, která v Chorvatsku a hlavně na Krku v létě začíná dělat problémy. Už loni muselo být omezeno používání sprch se sladkou vodou.

Pravdou je, že Krk má průměrně jen 20 000 obyvatel, ale každý rok přiláká až desetkrát více turistů. To je velký nápor a mimochodem i na spotřebu vody. Ukázalo se, že placené sprchy se využívají čtyřikrát méně než bezplatné.

Plážové sprchy jsou v Chorvatsku velmi důležité. Moře je často znečištěné, a tak jsou všichni rádi, že když z něj vylezou, mají ještě možnost se opláchnout čistou vodou.

Pokračujte ve čtení.
5/5 - (1 vote)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučené k přečtení