Novoroční ohňostroj v Praze nebude. Politici chtějí místo něj světelnou show

Pražská koalice v podobě Pirátů, Spojených sil pro Prahu a Praha sobě odhlasovala konec novoročním ohňostrojům. Letos jste jej tedy v Praze mohli vidět naposled.
zdroj: Pixabay
reklama
5/5 - (5 votes)

Už po skončení toho letošního se primátor Zdeněk Hřib vyjádřil, že by novoročním ohňostrojům měl být konec.

"Zvažujeme takzvaný tichý ohňostroj nebo ještě větší změnu: dronovou či jinou světelnou show bez hluku a ekologicky!" napsal tehdy začátkem ledna na svůj Twitter.

Teď se to stává realitou.

Konec ohňostroje tak neznamená, že by měli být Pražané na Nový rok ochuzeni o veškerou podívanou. Vedení města schválilo, že ohňostroje má nahradit tzv. videomapping.

Novoroční ohňostroj patřil v Praze k dlouholetým tradicím. Současná městská rada se ovšem rozhodla tuto tradici zrušit a nahradit modernějším videomappingem.

Videomapping je metoda projekce budovy, jakou mohou znát lidé ze Signal festivalu.

Podívejte, jak takový videomapping vypadá:

Důvodů ke zrušení bylo několik. Mezi ty nejpalčivější patří ochrana zvířat, starších osob a malých dětí, kterým mohl hluk z ohňostroje dělat potíže.

"Novoroční ohňostroj je pro mnohé zajímavá podívaná. Ne všichni obyvatelé naší metropole ale tuto zábavu vítají s nadšením. Obzvlášť bychom měli myslet na malé děti, starší osoby a zvířata," uvedl k tomuto rozhodnutí Jiří Pospíšil za Spojené síly pro Prahu.

O místě, kde by se měl videomapping na Nový rok promítat politici zatím nerozhodli. Uvažuje se o Václavském náměstí. Cena za realizace této show by se měla pohybovat do 2 milionů korun, což je podobná cena, jakou magistrát platil za letošní ohňostroj.

Podívejte nyní na videu na poslední ohňostroj z ledna 2019, který už další roky neuvidíte...

reklama
Pokračujte ve čtení.
5/5 - (5 votes)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení