Piráti padají nejvíce ze všech stran. Kde udělali chybu?

Podle průzkumu agentury Median by teď volby vyhrálo ANO před koalicí Spolu. Až třetí by byla koalice Pirátů se Starosty, jejichž sestupnou tendenci potvrzuje i nedávný průzkum u agentury CVVM.
Hashtagy článku: #Piráti
zdroj: Česká pirátská strana
reklama
5/5 - (3 votes)

Přitom ještě v březnu dosahovala u některých agentur koalice Pirátů a Starostů až 34 % preferencí a s výrazným náskokem tak vedla i před ANO. Ivan Bartoš se tehdy začínal chystat na roli budoucího premiéra. Dalo by se však říct, že první vyhrání z kapsy vyhání.

Od té doby však došlo k zahájení kampaně a představení programu, který lidi v takové míře, která by korespondovala s takto vysokými preferencemi, neoslovil.

Podle posledního průzkumu agentury Median by tak volby vyhrálo ANO se ziskem 26 % před koalicí Spolu, která by dosáhla na 21,5 %. Až třetí by skončili Piráti se Starosty s 20 %. Do Poslanecké sněmovny by se podle Medianu dostali také SPD, Přísaha i KSČM.

Podobné výsledky poté vyšly před týdnem i u další agentury CVVM.

Proč jdou Piráti ke dnu?

Lidé, kteří by skrz svou frustraci ze špatného vývoje koronavirové epidemie tehdy v březnu volili Piráty..

Pokračování článku na další stránce

[nextpage]

Lidé, co by skrz svou frustraci z tehdejšího vývoje koronavirové epidemie ještě v březnu volili Piráty a Starosty, si pravděpodobně začali u Pirátů uvědomovat jejich značnou levicovost a výrazný progresivismus, který není lidem v Česku zase tolik po chuti.

Pirátům nepomohly ani některé historické či aktuální výroky jejich představitelů jako například europoslance Kolaji, který by chtěl v EU většinové rozhodování, které by však v důsledku pro Česko znamenalo zavedení a realizaci migračních kvót, nebo také velice kontroverzní výrok Ivana Bartoše, který napsal před 12 lety, že by mu nevadila muslimská Evropa.

Preferencím nepomohl jistě ani europoslanec Peksa, který zase kritizoval zákrok policistů proti muži v Teplicích, co zemřel po jejich zásahu na předávkování, či neuctivý příspěvek senátorky Šípové k pomníku obětem 2. světové války.

Ale je toho více - například Pirát Profant, který chtěl odstranit pohlaví z občanek nebo třeba europoslankyně Gregorová, co nazpívala píseň o své lásce k drogám.

Na čele se tak opět stabilně usadilo ANO. Za poslední měsíce však výrazně posílila také druhá antibabišovská koalice Spolu, ke které pravděpodobně přešli voliči, kteří jsou zklamaní z koalice pod taktovkou Pirátů.

reklama
Pokračujte ve čtení.
5/5 - (3 votes)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení