Poklekněte. Naléhá Boateng na ostatní fotbalisty před finálovými zápasy Ligy mistrů

Německý fotbalista Jerome Boateng z řad Bayernu Mnichov naléhá na ostatní fotbalisty, aby před finálovými zápasy Ligy mistrů, poklekli na podporu hnutí Black Lives Matter.
zdroj: Rufus46 - Own work, CC BY-SA 3.0, Link
reklama
4.5/5 - (2 votes)

Jednatřicetiletý obránce má s rasismem prý vlastní zkušenosti a celá věc se ho tak osobně dotýká. "Je velmi důležité, abychom s tímto pokračovali a to včetně Ligy mistrů. Obzvláště v závěrečných kolech, která bude sledovat celý svět. Snad se k nám přidají i další sportovci, sdělil Boateng.

Zatím se mimo Boatenga v pomyslném boji za pokleknutí velmi angažuje pilot F1 Lewis Hamilton. Uvidíme, zda se k nim přidá ještě někdo další.

Boateng mluvil o rasismu se svými spoluhráči z Bayernu Mnichov a německé reprezentace Leonem Goretzkou a Joshuou Kimmichem. "Oba se mě ptali, jak by to mohli podpořit a jaké to je vůbec čelit rasismu. Řekl jsem jim, co se mi v životě stalo a proč je to tak bolestivé, když musíte poslouchat takové věci, dodal.

Bayern nejprve nastoupí na domácím stadionu v odvetě osmifinále Ligy mistrů proti Chelsea. Z Londýna si odvezl náskok 3:0 a tak se ho budou pravděpodobně týkat finálová kola, o kterých mluvil Boateng, a která se letos odehrají v Lisabonu, o čemž rozhodla UEFA kvůli přerušené sezóně skrz pandemii koronaviru.

Pokud hráči Boatenga vyslyší, uvidíme, jak se s celou situaci popere samotná UEFA, protože ta ve svých regulích výlučně zakazuje jakékoliv politické projevy během utkání.

Myslíte si, že by měli i hráči v Lize mistrů pokleknout? Napište nám svůj názor dolů do diskuze nebo do komentářů.

reklama
Pokračujte ve čtení.
4.5/5 - (2 votes)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení