T-Mobile zveřejnil, kolik lidí demonstrovalo proti Babišovi. Více než se čekalo

Počet lidí na nedělní demonstraci na Letné, kterou vyvrcholila série demonstrací proti Babišovi, bude tvořit opět bujné diskuze. Odhadnout počet lidí se pokusil i mobilní operátor T-Mobile.
zdroj: Youtube
reklama

T-Mobile odvodil počet lidí podle počtu mobilních přistrojů v této lokalitě, který porovnával se zde průměrným počtem připojení ve stejný čas v běžném nedělním provozu.

Telefonní operátor došel tímto způsobem k číslu 283 000 demonstrantů. Organizátoři čekali 200 000 až 250 000 lidí. Pokud by byl údaj T-mobilu přesný, dorazilo by více lidí, než organizátoři očekávali.

Ovšem ohledně skutečného počtu demonstrantů se vedou diskuze už od minulé demonstrace na Václavském náměstí, kde mělo být 120 000 lidí, ale policie uvedla výrazně menší počet.

Policie i tentokrát odhadla méně demonstrantů. Počet lidí na Letné byl podle policie 200 000. Svůj odhad se můžete pokusit stanovit i vy podle následující fotografie...

zdroj: Youtube

Ať je blíže pravdě odhad policie nebo telefonního operátora, jednalo se téměř jistě o největší demonstraci od roku 1989. Tento primát doposud držela demonstrace z roku 2012, kterou svolaly odbory proti vládě Petra Nečase. Demonstrace proti reformám Nečasovi vlády se tehdy mělo na Václavském náměstí účastnit 150 000 lidí.

reklama
Skóre: 4.7 (93.33%) hlasováno 3x
Autorský
článek
Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení