Úředník žil celý život bez mozku. A nikdo si toho nevšiml

Je možné žít celý život bez mozku a být úředníkem ve státní správě? Někdo si jistě řekne, že takových "bezmozků" mezi úředníky potkává často, zde však nejde o hanlivé označení, ale o reálný stav.
Hashtagy článku: #Šokující
zdroj: Archív
reklama
4.4/5 - (13 votes)

Francouzský úředník měl totiž celý život místo mozku tekutinu, přesto žil zcela normálně, čehož si v okolí nikdo nevšiml.

Lékaři nevěřili vlastním očím, když se za nimi dostavil 44letý státní úředník s potížemi a slabostí levé nohy. Po sérii vyšetření, při kterých mu prováděli CT a magnetickou rezonanci mozku, zjistili, že většinu lebeční dutiny vyplňuje tekutina.

Po šetření vyplynulo, že úředník trpí od dětsví hydrocefalií. Tehdy mu tekutinu odsávali, ve 14 letech ovšem přestali. Tekutina se mu však za několik desítek let nahromadila natolik, že vytlačila téměř všechnu mozkovou hmotu.

Následné testy prokázaly, že díky tomuto handicapu má muž pouze podprůměrné IQ 75. I přesto však dokázal vést normální a plnohodnotný život, je ženatý, má 2 děti. Absence mozku si v jeho okolí ani v práci nikdo nevšiml.

"To, co jsme u muže zjistili, je opravdu neuvěřitelné. Čekali bychom, že takový stav nedostatečného mozku bude neslučitelný se životem", komentoval nález doktor Muenke.

A co vy, znáte ve svém okolí někoho, kdo by byl bez mozku?

CT mozku

Obrázek 1 z 3

CT mozku pacienta, kterému mozkomišní mok potlačoval mozek. Podívejte detailně na další snímky...

reklama
Pokračujte ve čtení.
4.4/5 - (13 votes)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučené k přečtení