Víme, jak fungují telefonické soutěže v televizi. Je to podvod?

Ti, kteří v noci nespí a neprovozují jiné činnosti, většinou zapnutou televizi mají a tak tyto pořady jistě dobře znají. Víte však, jak telefonické kvízy v televizi ve skutečnosti fungují?
Hashtagy článku: #CZ/SK #Kvízy v televizi
zdroj: Stream.cz
reklama
4.4/5 - (11 votes)

V těchto pořadech se moderátorka snaží stylem levné prostitutky (v některých soutěžích doslova) škemrat a přemlouvat diváky o zavolání. Pomáhají jim v tom jednoduché kvízy, luštěnky, věštění nebo svlékání.

U kvízů je vše založeno na tom, že odpověď vypadá velmi jednoduše a výhra, kdy je většinou slíbena peněžní odměna, by tedy měla být snadná.

Ovšem ti bystřejší a kapitalismem protřelí diváci jistě tuší, že ne vše je tak jednoduché, jak na první pohled vypadá.

Provozovatel této soutěže totiž není žádným Robinem Hoodem, který by rozdával spousty peněz za lehké otázky. Princip spočívá v tom, že si účtují minimálně 90 kč za minutu a chtějí vás "udržet" na telefonu co nejdéle.

Tyto nekalé praktiky odhalil bývalý reportér...

Pokračování článku na další stránce

[nextpage]

Tyto nekalé praktiky odhalil bývalý reportér TV Nova Jan Tuna, který natočil o těchto podivných praktikách video, ve kterém celý průběh zaznamenal na kameru,

Jak to probíhalo?

- Nejprve vyluštil jednoduchou hádanku.

- Poté zavolal na uvedené číslo, kde se mu ihned ozval automat s velmi pomalu mluvícím ženským hlasem, který vysvětluje naprosto irelevantní věci a omílá je pořád dokola.

- Ve 3. minutě již byl účet 3 x 90 kč = 270 kč a automat sdělil informaci: "Musíte čekat na volající, kteří se dovolali před vámi. Abyste měl šanci vyhrát výhru, musíte zůstat na lince."  Ve stejné době přitom moderátorka na obrazovce zoufale žadoní, aby se jí alespoň někdo ozval a odpověděl na otázku.

- Nastala již 5. minuta a automat stále říká, že je nutné počkat, přitom s moderátorkou za tu dobu nikdo nemluvil. Automat poté začne vyprávět erotický příběh.

- V 9. minutě stále pokračuje vyprávění příběhu, který volající absolutně nechtěl slyšet, protože chtěl pouze odpovědět na otázku. Účet je již na 810 kč.

- V 15. minutě pokračuje i nadále erotický příběh, vše tedy při starém, až na výši účtu, již jsme na 1350 kč! Moderátorka ve stejné době na obrazovce říká: "Do kdy mám ještě čekat?! Zavolejte mi někdo..."

- Ve 22. minutě se ozývá z automatu: "Právě kontroluji, jestli vás mohu přepojit do studia." Mimochodem účet je už na částce...

Pokračování článku na další stránce

[nextpage]

Mimochodem účet je už na částce 1980 kč. Náhle se "nečekaně" ozývá: "Někdo je bohužel stále ještě před vámi. Tak prosím zůstaňte dále na lince a poslouchejte žhavé příběhy."

- Ve 30. minutě, kdy je provoláno 2700 kč, slečna ve studiu říká, že diváci mají poslední možnost zavolat.

- Skáčeme až do 56. minuty, účet činí "úctyhodných" 5040 kč a stále nic jiného než erotické prasárny...

- 70. minuta, účet je na 6300 kč a hovor najednou vypadl, spojení se přerušilo.

Jaký je závěr? Moderátor volal do této hry 70 minut a utratil...

Pokračování článku na další stránce

[nextpage]

Jaký je závěr? Moderátor volal do této hry 70 minut a utratil 6300 kč a nikam se nedovolal. Vtipem však je, že se tam nedovolal ani nikdo jiný.

Jan Tuna zkusil štěstí ale ještě jednou. Ovšem po dalších 36 minutách a další útratě 3240 kč náhle soutěž skončila. Bez žádného spojení do studia, bez žádného soutěžícího a samozřejmě bez žádné výhry - nebo ne?

Vlastně jediným výhercem je provozovatel, který "vyhrál" jen od moderátora krásných 6300 kč + 3240 kč, dohromady 9540 kč. Přijde vám to fér? Není divu, že stanice óčko po tomto skandálu soutěž zrušila.

Podívejte nyní na celý průběh přímo na videu...

reklama
Pokračujte ve čtení.
4.4/5 - (11 votes)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení