Vlastimil Harapes trpěl: O svých problémech nemluvil, ale lékaři mu diagnostikovali zákeřnou nemoc pár dní před úmrtím

Ve středu nás opustil jeden z nejvýznamnějších tanečníků, choreografů a herců, Vlastimil Harapes. Jeho neočekávaný odchod zanechal spoustu lidí v šoku. Ve věku 77 let prohrál boj s rakovinou plic, se kterou bojoval dlouhou dobu. Jaký byl jeho poslední týden a jak na něj vzpomínají jeho přátelé a fanoušci?
Hashtagy článku: #Harapes #Nemoc #Vlastimil
zdroj: Foto: youtube.com/Koláž: bulwar.cz
reklama
Rate this post

Ve středu nás opustil jeden z nejvýznamnějších tanečníků, choreografů a herců, Vlastimil Harapes. Jeho neočekávaný odchod zanechal spousta lidí v šoku. Ve věku 77 let prohrál boj s rakovinou plic, se kterou bojoval dlouhou dobu. Přestože podle serveru Blesk.cz měl Harapes tušení o svém zdravotním stavu, nevyhledal lékařskou pomoc, až když mu bylo opravdu špatně.

Před týdnem se legendární tanečník zhroutil před svým domem v centru Prahy. Sanitka ho rychle odvezla do Fakultní nemocnice v Motole, kde byl umístěn na plicní oddělení. „Špatně dýchal a kašlal, proto mu okamžitě udělali rentgen plic," prozradil svědek události.

Foto: youtube.com

Výsledky rentgenu bohužel nebyly povzbudivé. Ukázalo se, že Harapes má nádor umístěný blízko srdce, což komplikovalo možnost chirurgického zákroku. Později lékaři odhalili, že se nádor rozšířil do několika orgánů, což bylo signálem pro vážnost jeho stavu.

Harapes, který byl nedávno ještě aktivní a plný energie, nakonec ve středu zemřel. Jeho přátelé a fanoušci byli zaskočeni, protože se zdálo, že se s nimi chce ještě setkat a trávil poslední měsíce svého života návštěvami divadel, kaváren a koncertů.

Foto: youtube.com

Všichni, kteří ho znali, si budou Vlastimila Harapese pamatovat jako inspiraci a ikonu tance, jeho umění a vášeň pro divadlo překonává i jeho fyzický odchod. Po smrti zůstávají jeho díla, která budou živit paměť o jeho genialitě a talentu.

Pokračujte ve čtení.
Rate this post
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučené k přečtení