Zákaz kebabu a deodoranty pro všechny! Vídeň chystá revoluci v metru...

Cestovat metrem v letních měsících je ve Vídní kvůli všudypřítomného zápachu pro mnohé utrpení, proto se hlavní město Rakouska rozhodlo kromě nových klimatizací i pro trochu netradiční opatření.
zdroj: Pixabay 2x, CC-BY, Flickr.com/danisabella, BulWar.cz
reklama

Vídeň má problém zejména na lince metra U6, které jede po velkou část trasy nad zemí a to je v letních měsících velký problém. Zápach uvnitř vagónů se při horkém počasí stává pro mnohé nesnesitelným.

Vedení města tedy nachystalo několik opatření...

Vedle těch běžných jako jsou nové ventilace, klimatizace, či okenní folie připravili i několik jinde nevídaných opatření. Nově na této lince rozdávají zaměstnanci dopravního podniku deodoranty zdarma.

Úsměvné je pomyšlení na to, kde a jak si to cestující následně aplikují, jestli si na zastávce vyhrnou tričko, nadzvednou podpaží a nastříkají na sebe? Zvláště pro pány by z toho mohla vznikat v některých, podotýkáme v NĚKTERÝCH, případech zajímavá podívaná. Dopravní podník objednal dohromady 14 000 deodarantů.

Nejvíce šíleným návrhem ovšem je zákaz potravin se značně aromatickou vůni, o kterém se ještě jedná a finalní podobu omezených produktů by měli v hlasování rozhodnout sami cestující. Omezení pravděpodobně dopadne na pochutiny jako kebab, pizza, burger nebo tradiční rakouské pochoutky.

Část obyvatel Vídně, jak už to tak u kontroverzních nápadů býva, zákaz konzumace takových potravin vítá, ta druhá jej naopak odsuzuje.

A jaký na to máte názor vy, byli byste rádi, kdyby i v pražském metru platil zákaz konzumace takových potravin?

reklama
Skóre: 5 (100%) hlasováno 6x
Autorský
článek
Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení