Zdeněk Troška slaví 71 let: Nadělil si dokument. Režisér prozrad, proč už nic nenatočí


Hashtagy článku: #Troška
zdroj: Foto: youtube.com/Koláž: bulwar.cz
reklama
Rate this post

Zdeněk Troška, známý režisér narodil se ve Strakonicích 18. května 1953 a nedávno oslavil své 71. narozeniny. S celou řadou úspěšných filmů na svém kontě, Troška zaujal publikum svými pohádkami a komediemi během své dlouhé kariéry. K nedávné příležitosti premiéroval dokument nazvaný "Troška krásných střípků", který si nadělil k vlastním narozeninám.

V tomto filmu se fanoušci mohli ponořit do díla tohoto významného režiséra a nahlédnout i do jeho soukromí. Známí herci, kteří měli štěstí, že s Troškou spolupracovali, se také objevili v dokumentu, což dodalo celému projektu osobnější nádech.

Foto: instagram.com

Jednou z hereček, která se zúčastnila premiéry, byla Veronika Žilková, která sdílela na sociálních sítích několik fotek z události. Samotný režisér si dal čas na rozhovor pro eXtra.cz, během kterého označil romantický film "Andělská tvář" za svou nejlepší srdcovou záležitost v kariéře.

I když má Troška doma několik napsaných scénářů a mnoho známých osobností v jeho oboru by rádo vidělo další jeho tvorbu, režisér už žádné nové projekty nenaplánuje. "Už není ta síla," přiznal sám Troška. Mezi dalšími důvody pro tento rozhodnutí je také současný stav natáčení, kdy se filmy či seriály točí během pár týdnů a Troška preferuje daleko delší dobu pro přípravu kvalitního díla s vlastní atmosférou.

Foto: instagram.com

Celá kariéra Zdeňka Trošky je plná nezapomenutelných momentů a jeho umělecké dílo zůstane důležitou součástí české filmové historie. Jako skvělý režisér a scenárista si zaslouží uznání a obdiv fanoušků po celém světě.

Pokračujte ve čtení.
Rate this post
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučené k přečtení