Český pracovní trh míří do demografické bouře: během několika let má z práce odejít více než milion lidí, a firmy proto horečně přehodnocují, koho chtějí zaměstnávat. Donedávna opomíjení pracovníci ve věku 55+ se najednou stávají žádaným artiklem, o který se podniky přetahují. Z „rizikové skupiny“ se tak stává klíčová opora firem, které bojují s nedostatkem lidí a stárnutím populace. Dokážou zaměstnavatelé využít potenciál starších pracovníků dříve, než se trh práce dostane do ještě hlubší krize?
Milion lidí míří do důchodu. Firmy mění strategii
Český pracovní trh čeká v příštích letech dramatická personální obměna. Podle odhadů Ministerstva práce a sociálních věcí má do roku 2035 opustit trh práce zhruba 1,2 milionu lidí, kteří odejdou do důchodu. V situaci, kdy už nyní zaměstnavatelé mluví o „totálním nedostatku pracovní síly“, se z toho stává problém, který může otřást fungováním celé ekonomiky.






