Dav lyžařů napadl novináře. Reportér chtěl točit o vleku, který má být zavřený

Dav lyžařů a obsluhy místního vleku v Čenkovicích napadl novináře. Reportér TV Nova chtěl točit o zdejším vleku, který provozovatel spustil i přesto, že má být zavřený.
zdroj: Youtube
reklama
5/5 - (3 votes)

Obsluha vleku má právo na svobodné rozhodnutí porušit vládní opatření, za které však ponese následky. Reportéři zase mají plné právo o této věci informovat. Pokus o jejich násilné umlčení je tak útokem na samotnou svobodu slovu.

Provozovatel lyžařského vleku v Čenkovicích na Orlickoústecku i přes vládní opatření, která nařizují uzavření vleků, tuto sobotu vlek spustil. Této příležitosti využilo několik lyžařů. Do areálu vleku se následně vydal štáb TV Nova natočit reportáž. Na místě je poté napadli jak samotní lyžaři, tak i obsluha vleku.

Na sjezdovce v čenkovickém skiareálu bylo tento víkend rušno. Díky otevření vleku, byla sjezdovka plná lyžařů. Na místo se vydal reportér televize Nova, který chtěl zjistit, proč je vlek i přes vládní nařízení v provozu, které ostatní skiareály dodržují.

Situace se ovšem natolik zvrtla, že...

Pokračování článku na další stránce

[nextpage]

Situace se ovšem natolik zvrtla, že nejen obsluha vleku, ale i samotní lyžaři napadli reportéra včetně kameramana.

"Normálně ho sejmi, Tome, sejmi ho, tohohle kameramana," znělo od lidí v prostorách skiareálu. Vlekař neměl na sobě roušku a navíc ji strhával i z obličeje reportéra. "Co tady buduješ senzace, běžte do p.... s tou kamerou," křičel dále dav.

Na místo doběhli i další lyžaři, kteří vytlačili reportéry až na parkoviště. Jeden z nich si dokonce přivlastnil mikrofon televize. TV Nova zvažuje další kroky. "O dalším postupu, jak se k napadení postavíme, rozhodneme v pondělí," řekl ředitel zpravodajství TV Nova Kamil Houska.

Během tohoto incidentu se lyžařský vlek zastavil. Když štáb TV Nova odjížděl, tak se opět rozjel. Do areálu však již přijížděla policie. Provozovateli vleku hrozí za porušení vládních opatření pokuta až ve výši 3 milionů korun.

Podívejte nyní na celý incident přímo na videu.

reklama
Pokračujte ve čtení.
5/5 - (3 votes)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení